Czy ktoś orientuje się jakie dokumenty trzeba posiadac, kiedy chcemy ubiegac się o orzeczenie o niepełnosprawności tzw grupę. Czy wiecie jakie są szanse, który lekarz się tym zajmuje.Nie odpisujcie, że trzeba byc chorym, bo akurat jestem, a tu na tym forum to przede wszystkim zamiast porad sa docinki. Z góry dziękuję za informacje:)
napewno trzeba miec od lekarza prowadzacego opis stanu zdrowia trzeba pamietac ze jest wazne 30 dni a reszte papierow to daja do wypełnienia w informacji w MOPSie, a i trzeba pamietac ze to nie moze byc lekarz pierwszego kontaktu tylko jakis specjalista, a czy sa szanse to wszystko zalezy od schorzenia, ja juz mam od 2004 roku obecnie znaczny wczesniej umiarkowany
http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=384
najlepiej mieć jak najwięcej opini lekarskich-wizyta w szpitalu mile widziana -jakas rehabilitacja-no i dobre gadane o chorobie -ale z 3cia grupa nic nie masz-od 2ej pracodawca o wiele chetniej cie zatrudni-oczewiscie mowie o grupie z PCPR-ZUS-TO JUZ INNA BAJKA-BARDZIEJ RYGORYSTYCZNA
masz dwa pokoje do obrobienia. pierwszy "administracyjny" same pytania do uzupełnienia jakiegoś dokumentu. Drugi pokój to już lekarz i tam poza papierologią będziesz mieć badania jakieś. Później tylko czekasz na telefon i idziesz po odbiór decyzji.
A ta pani z tłuczonym szkłem w głosie jeszcze orzeka ...?
Ja leczę się od 8 lat na AMD.Utracłiłam wzrok w jednym oku.Złożyłam dokumentację o stwierdzenie mojej niepełnosprawności.Komisja orzekająca -w jednej osobie,lekarza miejscowego stwierdza niewielki stopień niepełnosprawności.Życzę temu panu żeby go ta choroba dotknęła.Pewnie jakbym poszła z biała laską na to spotkanie ,to może by inna opinia była.
Ile ta komisja mniej więcej trwa do godziny chodzi mi w sumie o te dwa pokoje?
Myślę że pół godziny to jest max. Zależy z czym idziesz, ja byłem pierwszy i siedziałem dwadzieścia minut.
Wnioski do wypełnienia pobiera się w informacji orzecznictwa pokój 0.23 chyba,na parterze,nie w informacji MOPS.Wniosek może wypełnić lekarz pierwszego kontaktu,ale muszą być wtedy dołączone zaświadczenia od specjalistów,najlepiej złożyć całą dokumentację leczenia,kopie i oryginały do wglądu(konieczność).Na samą komisję czeka się około 30 dni. Komisja może potrwać kilkanaście minut,a czasem czeka się nawet godzinę lub półtora.Orzeczenie odbiera się po 7 dniach, na zawiadomieniu o terminie komisji jest też informacja o dacie odbioru orzeczenia. Powodzenia.
Obecnie na komisję czeka się 60 dni. Wybory tak zajęły komisję, że nie rozpatrywali wniosków a teraz wysyłają pisma, że ze względu na duży napływ wniosków oczekiwanie na komisję przedłużają o kolejne 30 dni. Ludzie niepełnosprawni też pracują i co teraz mają powiedzieć pracodawcy? Pracodawcy składają wnioski o dofinansowanie i przez to opóźnienie z winy orzecznika wyskoczy jeden wniosek.
Poczyszczone z komentarzy. Jak ma się dziś powiatowe orzecznictwo?
Ha ha ha kilka lat usuniete a w wylaczonych tylko jeden post!