08:08 atut w postaci potencjału ludzkiego, czyli co i kto? Emeryci do pracy? Młodych ludzi niewiele w mieście.
Gosciu 00:32. Potencjał ludzki tkwi także w tych emerytach, którzy w każdej chwili mogą przekazać swoim synom, wnukom, kuzynom, ogromną swoją wiedzę na temat produkowanych kiedyś wyrobów. Mogą być także konsultantami czy instruktorami dla mniej doświadczonych pracowników i moje doświadczenie z lat poprzednich przekonuje, że robią to bardzo chetnie. Zapewniam cię gościu 00:32, że w rodzinach górników, hutników, rolników, i innych istnieje coś takiego jak tradycja, solidarność, w przekazywaniu tajników wiedzy młodszym pokoleniom.
10:30 jeżeli istnieje taka tradycja i solidarność, czy możesz podać konkretne przykłady? Gdzie i w jaki sposób nastąpiło przekazanie owej tradycji?
Ostrowiec Świętokrzyski stracił swoją tożsamość.Aresztowanie Prezydenta perspektywy rozwoju miasta odalilo o lata świetlne.
Porozmawiaj z byłymi pracownikami Prasowni, Narzędziowni, WOT i dowiesz się o konkretnych przykaładach przekazywania tajników wiedzy ojciec-synowi, kuzyn - kuzynowi czy brat - bratu. Dowiesz się także o tym, że zatrudniono czasowo emerytów konsultantów, którzy dzielili się wiedzą z pracownikami , którzy dopiero co zapoznawali się problemami produkcyjnymi w ZWK. Ponieważ w tamtym czsie brakowało pracowników na rynku z niszowymi zawodami takimi jak :wytapiacza na stalowni jakościowej, kowala na prasowni, obróbkowca obróbki cieplnej , czy obróbkowca na maszynach WOM wdrożono za zgodą Dyrekcji Celsy specjalną procedure przyjmowania do pracy nowych pracowników, którzy gwarantowali uzyskanie od starych pracowników wiedzy w zakresie specyfiki produkcji ZWK z racji ich pokrewienstwa. Z tego co mi wiadomo w praktyce był to "strzał w dziesiątkę", ponioeważ skrócono czas szkolenia nowych pracowników i przygotowania ich do specyficznych zawodów o połowę w stosunku do czasu przewidywanego dla normalnego (czasami dziesięciletniego) szkolenia dla nowo przyjętych pracowników. Jest to praktyka stosowana w całym świecie w wielu renomowanych firmach.
.
Miasto z piękną historią rozwoju gospodarczego w XXw A XXI w niszczone i zapomniane. Brak dobrych pomysłów na jego rozwój. Miasto dobrych inwestycji. .. kiedyś takie hasło było na wieży ciśnień k. wiaduktu. I nic Gdzie jest teraz Ostrowiec Świętokrzyski. . stracił swoją tożsamość i charakter.Włodarze miasta tylko mówią i obiecują od kilku,kilkunastu lat... Ostatnia szansa dla tego miasta ratując to co jeszcze można zrobić, aby Ostrowiec Świętokrzyski był miastem marzeń.Oby do wiosny.
Kiedyś to był Ostrowiec Świętokrzyski tak tak ...
A teraz marazm ,stagnacja ,brak pomysłów na rozwój miasta. ("Gospodarka głupcze" ) Miasto straconych bezpowrotnie wielu szans. Szkoda.
Chcesz powiedziec, że prezydent i radni i cała maszyna urzędnicza jest nieudolna?
Miasto to My. Każdy jest częścią tego miasta, bez nas by go nie było. Dlatego: Każdy niech coś dla Niego (nas) zrobi. Może to być wrzucenia drobnego odpadu do kosza, lub znalezienie iwestora. Pomysły i praca (każda), przyniesie efekty. Na początek........., no właśnie, zamiast narzekać, opisać co zrobiłem. Ja nie mam pomysłu, ani nic nie zrobiłem. A Wy?