Wyobrażasz sobie sytacje że kupujesz działkę chcesz wybowowac dom masz projekt hajs itd a starosta nie dajcie Ci pozwolenia na budowę?
Niszczenie łąk denkowskich nie było przypadkowe i wiadomo kto za tym stoi.
Pytanie co zrobi inwestor. Czy odpuści czy złoży kolejny wniosek czy pójdzie do sądu. Ostrowiec nigdy nie miał szczęścia do "włodarzy"
Moja teoria jest taka. Prezydent bierze w łapę i sprzedaje atrakcyjne ale kontrowersyjne tereny po cichu firmie RSB real estate. Gazeta Ostrowiecka odtrąbia sukces. Prezydent idzie siedzieć. Firma sprzedaje projekt być może nie do końca zorientowanej firmie "PKB inwest budowa". Gazeta Ostrowiecka siedzi cicho. Firma komercjalizuje obiekt praktycznie w 100% i sklada wniosek o pozwolenie o budowę. Debniakowej pali się dupa. Przełożony siedzi w kiciu, biedna nie wie co ma zrobić. Boi się że prokuratorzy dalej będą węszyć. Dębniakowa nie chcąc udupić siebie i prezia decyduje, że inwestor nie dostaje pozwolenia na budowę, bo na łące żyją jakieś żabki. Firma może mieć pretensje... no właśnie. Do kogo? Miasto przyjazne inwestycjom!!!!!
Kiedys Ostrowiec miastem hutnikow byl- teraz miastem kasjerow w niemieckich sklepach .
Teraz zaprosimy ogólnopolskie media aby przyjrzyaly się tej przyrodniczej dewastacji i jej przyczynił.
Prokuratura powinna przyjzec się transakcji sprzedaży działki z firmą rsb real estate i PKB inwest budowa. Gorczynski będzie siedział. Ta odmowa z pozwoleniem na budowę to gruba sprawa
„ Wg inwentaryzacji przyrodniczej środowisko przyrodnicze Ostrowca Św. ukształtowane zostało przez czynniki naturalne (podłoże geologiczne, gleby, warunki hydrologiczne, klimat, pierwotna i naturalna szata roślinna) i antropogeniczne (osadnictwo, rozwój przemysłu, przekształcanie krajobrazu). Do pozostałości po naturalnej szacie roślinnej zalicza się fragmenty lasów rozlokowanych na peryferiach miasta, fragmenty łąk o zróżnicowanych stosunkach wodnych i formach użytkowanie, zbiorowiska szuwarowe i bagienne oraz torfowiskowe położone w dolinie rz. Kamiennej, murawy kserotermiczne i ciepłolubne zarośla w obrębie Wyżyny Sandomierskiej. W obrębie Ostrowca Św. znajduje się 27 gatunków roślin podlegających całkowitej ochronie gatunkowej, 12 gatunków chronionych, 15 gatunków objętych czerwoną listą roślin ginących i zagrożonych w Polsce, 6 gatunków należących do reliktu glacjalnego i 3 gatunki należące do reliktu kserotermicznego. W inwentaryzacji przyrodniczej wyróżniono tereny o : • wybitnych walorach geobotanicznych do których zaliczono : o murawy ciepłolubne w okolicach Częstocic i Szewnej o zbiorowiska wodne i szuwarowe na zbiornikach wodnych koło Gutwina o ziołoroślowe łąki z roślinnością bagienną obejmujące Łąki Denkowskie, Łąki Bodzechowskie oraz podmokłe łąki koło os. Zygmuntówka (…)”.
Gościu 09:32 przypuszczam, że wydana decyzja ma swoje uzasadnienie. Jak tam ktoś wcześniej pisał żabki, których wcześniej nie dostrzegano w opracowaniu z 2004 Ochrona Przyrody dla gminy Ostrowiec Św. Z tym, że ten teren został już częściowo mocno przysypany śmieciami i ziemią w okresie budowy drogi.
Jaka tam jest przyroda?
Po co Ci Empik 07:43 ? Był Kolpolter i padł. Z empikiem byłoby to samo. Zamachów też Ci brakuje ? W wielkim świecie są zamachy to i u nas powinny być ? Ech ta prowincjonalne kompleksy. Jak Ci tu źle to wyjedź tam gdzie jest empik i nie marudź.
Gościu 19:41 tam była wyjątkowa przyroda. Dziś to resztki, bo Górczyński zniszczył przyrodę.
Ale wiedzą to ci, którzy maja mózg i wiedzą jak go używać:)
Ale tam już nic nie ma. To prawie centrum miasta.
Może się nie wycofają i złoża ponownie wniosek. To byłby skandal gdyby miasto puściło takiego inwestora.
To jest dobry temat dla silnych ogólnopolskich mediów.