Ale to nauczyciel lub zwolennik tego zawodu, pulta się, że pielęgniarka zarabia więcej.
Raczej nie ma co porównywać pracy nauczyciela do pracy pielęgniarki. A odpowiedzialności w tych dwóch zawodach są nieporównywalne.
10:51 pielęgniarce też grozi odpowiedzialność karna, gdy pacjent coś sobie zrobi, bo biega wbrew zaleceniom po korytarzu?
Ale nie zrozumiałeś. Nie porównuję tu odpowiedzialności. Pielęgniarki odpowiadają też za zdrowie i życie pacjentów podając leki, opiekując się na oddziale. Nauczyciel jaką ma odpowiedzialność, dzieci się na korytarzach nie zabijają, bez żartów, a wyniki nauczania chyba nie są kontrolowane. Takie moje zdanie. Nigdy nie chciałabym być pielęgniarką w szpitalu.
12:34 jaką odpowiedzialności ma nauczyciel, taką że nikt nie chce jeździć na wycieczki, bo to taka żadna odpowiedzialność. Jeszcze niektórzy myślą, że na wczasy jedzie. Dobre!
Bycie pielęgniarką to ważna i trudna praca, pewnie pomogło też podniesienie standardów względem nie tylko wykształcenia, ale przede wszystkim etyki.
I jedna i druga praca pod stresem . Pielęgniarka pracująca w szpitalu na ciężkim oddziale po studiach powinna więcej zarabiać od nauczyciela.
10:53 I zarabia, więc nie martw się, że nie ma sprawiedliwości dziejowej.
I bardzo dobrze. Pielęgniarki mają trudne studia za sobą i bardzo odpowiedzialna pracę. Oczywiście nauczyciel też nie kończy samej pedagogiki(poza nauczycielami 1-3), ale ma przywileje a pielęgniarki chyba niekoniecznie. Zresztą każdy sam wybiera zawód. Bzdurą jest że pielęgniarki zarabiają tak dużo, no chyba że w Anglii.
A ja nie wiem jak można porównywać i analizować pracę w tych dwóch zawodach? Czy mają jakieś łączące je cechy poza tym, że większość stanowią kobiety? Nie piszcie o odpowiedzialności czy stresie bo na te czynniki narażeni są raczej wszyscy pracujący.
11:31 są zawody, które są bardziej stresujące i mniej stresujące - np. policjant ma więcej stresu niż pracownik archiwum. Biorę tu pod uwagę samą naturę pracy, bo i pracownik archiwum może mieć dużo stresu, gdy szef i koledzy go mobbingują.
przeprasza za głupie pytanie miałem okazję parę razy przebywać w szpitalu i jedyna zajęcie jakie wykonywała pielęgniarka to przyjęcie" pisanie w odpowiednie rubryki danych" do szpitala potem wydawanie leków przepisanych przez lekarza mierzenie temperatury robienie zastrzyków czy podłączenie kroplówki czy do tego celu potrzebne są studia pielęgniarskie?
Nie piszę tego złośliwie ale może ktoś mnie uświadomi co robi jeszcze pielęgniarka w szpitalu i jakie ma uprawniane czy może ustawać sama pompę infuzyjną obsługiwać respirator czy możne intubować pacjenta i proszę bez złośliwości .
i tak więcej się narobi niż jakiś urzędnik. Ten to sobie siedzi przed komputerkiem z kawą i przełącza pomiędzy okienkami w Windowsie.
Robi wiele rzeczy 14:29. Proces pielęgnacji ma swoje procedury, to wszystko musi być odpowiednio opisane i raportowane na bieżąco. Poza tym, nie wiem czy byś chciał aby kroplówkę czy iniekcję robiła robiła Ci osoba bez żadnej wiedzy i przygotowania pielęgniarskiego. Obecnie studia pielęgniarskie to naprawdę ogrom wiedzy medycznej. Pielęgniarki mogą nawet ordynować leki. Świat idzie do przodu i tylko niektórym może się wydawać, że to zawód lekki, łatwy i przyjemny. Poza studiami pielęgniarki, tak jak i lekarze cały czas się dokształcają, robią specjalizacje itd.
Nie mogę się powstrzymać ...pewnie leżałeś na neurochirurgii i pół mózgu poszło