Bedzie klepał to co każe Lukaczenko
Morawiecki rozpieprzy do konca gospodarke
Prawdopodobny kandydat na prezydenta Francji popiera wyrok Trybunału Konstytucyjnego i mówi:
"te słabo zawoalowane groźby" stanowią "poważny atak" na wolność polityczną Polski.
Stawiając polskie prawo konstytucyjne ponad prawem europejskim, polski Trybunał Konstytucyjny korzysta jedynie z przysługujących mu prerogatyw do decydowania, które ustawy obowiązują w Polsce, a które nie"
Według Zemmoura, Komisja Europejska krytycznie odnosi się zawsze do tych samych państw, którym zarzuca "odchylenia ideologiczne" i chce "poprzez przymus i szantaż" wymusić na nich swoją wolę. "
Belgijski historyk prof. David Engels skomentował wyrok TK tak: „UE radykalnie zmieniła zasady”. TSUE wykorzystując dynamiczną otwartość europejskiego systemu prawnego, w coraz większym stopniu instrumentalizował niejasne słowa klucze, takie jak "różnorodność", "tolerancja", "poszanowanie mniejszości", "sprawiedliwość" lub "równość" w celu pośredniego narzucenia wszystkim państwom członkowskim nowych ram prawnych pozbawionych jakiegokolwiek demokratycznego poparcia”.
Gergia Meloni przywódczyni partii Bracia Wolni po wyroku TK powiedziała: "Można pozostać w Europie nawet z wysoko uniesioną głową, a nie tylko na kolanach, jak chciałaby lewica"
Mari Le Pen z francuskiej Prawicy o wyroku TK: " Polska korzysta ze swojego słusznego i niezbywalnego prawa do suwerenności".
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku w pełni podzielają to zaniepokojenie. Ponadto jednak uważają za swój obowiązek sprostowanie wielu fałszywych twierdzeń zawartych w wyroku, jego ustnym uzasadnieniu i komentarzach przedstawicieli władzy politycznej. Tak więc:
nieprawdą jest, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. został wydany w celu zagwarantowania nadrzędności Konstytucji wobec prawa unijnego, ponieważ taka pozycja Konstytucji została wystarczająco utrwalona w dotychczasowym orzecznictwie Trybunału (w sprawach K 18/04, K 32/09, SK 45/09);
nieprawdą jest, że sam wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. mieści się w ramach kompetencji Trybunału i jest zgodny z Konstytucją;
nieprawdą jest, że prawo unijne i dotychczasowe orzecznictwo TSUE kwestionują czy naruszają nadrzędność Konstytucji w polskim porządku prawnym;
nieprawdą jest, że TSUE wymaga od polskich sądów zaniechania przestrzegania i stosowania Konstytucji jako nadrzędnego prawa Rzeczypospolitej;
nieprawdą jest, że stosowania przez polskie sądy prawa unijnego nie da się pogodzić ze stosowaniem przez nie Konstytucji;
nieprawdą jest, że kwestionowanie przez instytucje unijne naruszania przez polskie ustawy i praktykę ich stosowania zasad niezawisłości polskich sędziów, orzekających także w dziedzinach objętych prawem Unii, wykracza poza kompetencje przyznane Unii Europejskiej na podstawie art. 90 ust. 1 Konstytucji.
nieprawdą jest, że prawo Unii Europejskiej i orzecznictwo TSUE wkraczają w normowanie ustroju sądownictwa w Polsce, ponieważ obrona niezawisłości sędziowskiej nie należy do ustroju sądownictwa;
nieprawdą jest, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. będzie w stanie wywołać inne skutki prawne, niż wywieranie nacisku na działalność orzeczniczą polskich sędziów i grożenie im postępowaniem dyscyplinarnym.
nieprawdą jest, że Trybunał Konstytucyjny ma kompetencje do badania zgodności orzeczeń TSUE z Konstytucją i decydowania o wybiórczym respektowaniu orzecznictwa TSUE przez Polskę jako państwo członkowskie;
nieprawdą jest, że sądy konstytucyjne innych państw członkowskich w sprawach relacji między prawem krajowym a prawem unijnym wydawały wyroki podobne do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r.
Pod oświadczeniem podpisali się: Stanisław Biernat, Teresa Dębowska-Romanowska, Kazimierz Działocha, Lech Garlicki, Mirosław Granat, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Stefan Jaworski, Leon Kieres, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Bohdan Zdziennicki, Andrzej Zoll, Marek Zubik.
Co za idiota tytułował wątek? Niech poczyta o przymiotnikach.
Jesteśmy ZA obecnością w UE i jesteśmy za poszanowaniem Konstytucji Rzeczpospolitej, suwerenności i podmiotowości Polski w strukturach unijnych.
Ta zbiegania pokazała nam obywatelom kto jest przeciwko Polsce i wspiera zdrajcę tuska. Dziękujemy, zapamiętamy.
My też mamy dobrą pamięć i rozliczymy za całe 6 lat.
"CIĄG DALSZY NASTĄPI" - Donald Tusk
Rozliczyć to ty możesz co najwyżej babę 12:50. Ha ha ha.
Polska dla Polaków, ziemia dla ziemniaków
Wczoraj, podczas manifestacji na ul. Nowogrodzkiej przez policję zatrzymany został siostrzeniec premiera, Franek Broda. Oj, oj, ciekawe ilu policjantów będzie mieć teraz problemy?
Nie ma to, jak wymyślić sobie przeciwność, a potem z nią walczyć. Proponuję następną manifestację przeciwko wprowadzeniu kary chłosty. A na drugi dzień odtrąbić zwycięstwo- nie wprowadzą!
Brakło argumentów 12:15 więc trzeba czepić się detali ? Ok słabo.
Kosiniak Kamysz chce nawet skrócenia kadencji i rozpisanie wyborów. Fogiel z PIS odpowiedział na ten pomysł tak: "To wniosek karpia o przyspieszenie świąt" :)