Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Psychoterapia/ psycholog

Ilość postów: 48 | Odsłon: 7910 | Najnowszy post
  • Psychoterapia/ psycholog

    Możecie polecić jakąś terapię (depresja/nerwica) w ostrowcu lub dobrego psychologa? Boję się leków i nie chcę ich brać, jednocześnie mam wszystkie objawy nerwicy i depresji, nie przesypiam nocy, jestem rozdygotana a później za dnia jak zombie, nie wiem co się dzieje. Jestem b. wrażliwą osobą, z deficytami jeśli chodzi o opiekę rodzicielską, w moim domu nigdy nie prowadziło się rozmów, chowałam się jak gdyby sama w pokoju, szkoła to było dla mnie piekło, nie wiedziałam do czego służy, po co tam chodzę, często wracałam zapłakana (od podstawówki do liceum - wtedy przyszły napady lęku i paniki, chęć zniknięcia etc), jeśli macie jakieś porady proszę napiszcie

    Gość_Ania
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

      Masz rację, że nie chcesz brać leków. One nie lecza przyczyny depresji a tylko jej objaw i do tego mają sporo skutków ubocznych, o których psychiatra ci nie powie.

      Psychoterapia może pomóc ale też nie tu tkwi najczęściej problem.

      Problem w przypadku takich chorób często leży tam gdzie większość "lekarzy" nie patrzy czyli: - brak kwasów omega 3 w diecie, brak magnezu, ogólny brak witamin, nietolerancje pokarmowe (gluten, kazeina).

      W dzisiejszych czasach nasza żywność jest strasznie uboga w mikroskładniki, a styl życia jest bardziej wymagający (pod względem stresu) niż 50 lat temu. Więc zapotrzebowanie na mikroskładniki jest wyższe a ich podaż o wiele mniejsza. Stąd wysyp chorób tzw. "cywilizacyjnych".

      Oczywiście podejście holistyczne do zdrowia człowieka jest trudniejsze oraz nie przynosi takich zysków jak farmakologia (nie da się opatentować omega 3).

      Polecam Ci zainteresować się tematem zdrowia psychicznego w kontekście diety oraz stylu życia. Rozgrzebywanie dzieciństwa u psychologa lub łykanie leków odd psychiatry nie wyleczy cię z choroby, a raczej z nadmiaru pieniędzy.

      Gość_dobra_rada
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

        No nie wiem czy z prawdziwą depresją można sobie poradzić bez leków. Wszak to zaburzenie pracy mózgu -neurony źle przewodzą bodźce.No też na depresję może mieć wpływ niedoczynność tarczycy m.in. Co do zaburzeń lękowych to juz bym się zgodziła, ze psychoterapia może pomóc.Na pewno sposób odżywiania odgrywa rolę bezspornie wielką no i zdrowy tryb życia.Jednak może okazać się, że najlepsze nawet odżywianie nie wyeliminuje depresji i jestem tego pewna.Do życia potrzebne jest nie tylko jedzenie.Przysłowie wszak mówi ,,nie samym chlebem człowiek żyje".Sama kilkakrotnie miałam lekką depresję po traumatycznych przejściach i wiem jak trudno dobrać odpowiednie leki. W moim przypadku dobieranie odpowiednich leków trwało ponad rok.Mnie pomogła pani doktor Żuk i to ona dobrała mi leki przeciwdepresyjne po uprzednim sprawdzeniu TSH i wykonaniu innych badań. U mnie wyszła niedoczynnośc tarczycy.Osobiście proponuję wykonać podstawowe badania no oczywiscie biochemie, zeby zobaczyc, którego pierwiastka brakuje.Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

          Lekarz psychiatra Agnieszka Maj-Lenartowicz i psycholog Renata Zagożdżon. Obie panie przyjmują na Dynowskiej nad targowicą i na przeciw biedronki. Profesjonalistki. Mi bardzo pomogły POLECAM!!!!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

            Ta cała lekarz Maj-Lenartowicz to taki profesjonalista jak z koziej... trąbka. Krzyczy o wszystko podnosi głos o bele co i tylko straszy szpitalem. I by karała owym szpitalem człowieka potrzebującego pomocy. Pewnie ma jakieś układy z nimi i tą całą mafią sądową i jej płacą za pacjenta. Sama odmawia pomocy w przychodni że już jest po godzinach pracy i jej nie płacą za to i powinna siedzieć i pić kawkę. Albo iść na wizyty domowe (płatne). Typowa materialistka i tyle. Ale z tym szpitalem to już przegięcie - straszy tym skierowaniem do szpitala - pewnie płacą jej za to i tyle.

            Gość_pokemon
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

              Uzależnila mnie od paraxinoru i xanaxu wiedząc że kiedyś miałem z tymi lekami problem...gdy przyszłam do niej po dłuższej przerwie odmówiła mi pomocy...zrobila mi ogromne krzywda.lekarz karjerowicz.

              Gość_Pacjent
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

                Paroxinor, to paroksetyna, czyli SSRI.

                Powinien Pan uprawiać seks...

                Eugeniusz Bodo - Sex appeal https://www.youtube.com/watch?v=FSKvi5sB1Po

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

                  A jakie dawki Xanaxu (alprazolam) i jak długo były stosowane ? Xanax jest chyba drogi, są tańsze zamienniki, które też zawierają alprazolam.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: Psychoterapia/ psycholog

      Psycholog czy psychoterapeuta to osoba która posiada magiczne moce. Zaczaruje Cię czarodziejską różdżką i wyleczy z tego co Ci tam dolega. Kolejny wątek usunięty

      http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/odwyk-w-morawicy-prosze-o-opinie-4/s31/

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
        • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

          Schizofreniczka - Nie ma się czego bać! https://www.youtube.com/watch?v=7kGaCsgXVsM

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

            A zmniejszone zapotrzebowanie na sen wzieło się z predyspozycji do hipomanii, czyli choroby dwubiegunowej.

            Ostatnio wpadło mi w ręce opracowanie na temat leczenia schizofreni litem, czylo pierwiastkiem wykoszystywanym jako stabilizator w chorobie dwubiegunowej.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

        Odp.: Psychoterapia/ psycholog

        kwiecień 1999 r. Wydział Zdrowia Psychicznego Armii USA | Objawy odstawienne związane z zaprzestaniem terapii zostały szeroko opisane dla większości leków przeciwdepresyjnych. Autorzy zgłaszają drażliwy nastrój, lęk, bezsenność, ból głowy oraz uogólnione bóle i bóle związane z nagłym zaprzestaniem leczenia bupropionem u 32-letniego mężczyzny leczonego z powodu uzależnienia od nikotyny. Autorzy zalecają powolne stopniowe odstawianie leku przeciwdepresyjnego, monitorowanie objawów odstawiennych oraz edukację pacjentów (...)

        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC181057/

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

          Bupropion używany jest także w terapii uzależnienia od nikotyny. Palacz dostaje ten lek, jako podobno pomocny w rzuceniu palenia (nie wiem czy komuś się to udało dzięki temu lekowi) a po odstawieniu leku ma objawy odstawienne, które świadczą o uzależnieniu od leku ? A ponoć antydepresanty nie uzależniają - tak uczeni są psychiatrzy. Czytałem historię jednego gościa na forum nerwica.com a pisał, że dostałem ten lek na rzucenie palenia, a skończył z lękami i posiłkował się później benzodiazepinami :/

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

            Dziwne jest to, że nieraz nawet psychiatrzy z tytułem naukowym profesora zwyczajnego twierdzą, że leki przeciwdepresyjne czy atypowe lub typowe neuroleptyki nie uzależniają. Albo są głupi albo zakłamani. Możliwe, że jedno i drugie. Mnie dawno temu jeden lekarz przepisywał m.in. atypowy neuroleptyk Solian 200mg (amisulpryd) i kazał brać w małej dawce 50 mg rano i mówił, że to na napęd, a receptę wypisywał ze zniżką i płaciłem 3zł za opakowanie. Później powiedział mi żebym do niego więcej nie przychodzić, bo się obraził za to, że napisałem o nim prawdę w Internecie. Inna lekarka powiedziała, że nie może mi na zniżke tego leku wypisać, bo on jest refundowanyt tylko w schizofrenii a ona nie widzi u mnie takiej choroby i musiałem kupować ten lek na 100% i płacić 70-80zł za opakowanie.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 20

            Odp.: Psychoterapia/ psycholog

            Bupropion https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=2655

            Na angielskiej wikipedi pisze, że: Bupropion działa jak inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy oraz antagonista receptora nikotynowego (NDRI). Jednak jego wpływ na dopaminę jest słaby. Chemicznie bupropion jest aminoketonem, który należy do klasy podstawionych (ang. substituted) kathinonów, a bardziej ogólnie podstawionych amfetamin i podstawionych fenetyloamin.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

          Odp.: Psychoterapia/ psycholog

          Syndrom dyskontynuacji po zaprzestaniu leczenia lekami przeciwdepresyjnymi jest szeroko opisany w literaturze. Objawy odstawienia są związane z większością leków przeciwdepresyjnych, w tym trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnych (TCA) (np. Anafranil / klomipramina), inhibitorami monoaminooksydazy (MAOI) (np. moklobemid) i selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (np. paroksetyna). Opublikowane raporty opisują również objawy odstawienia po zaprzestaniu wenlafaksyny, nefazodonu i mirtazapiny. Opisujemy objawy odstawienia związane z nagłym odstawieniem bupropionu, które, zgodnie z naszą wiedzą, nie zostały wcześniej opisane w literaturze.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

            Opis przypadku: Pan A, 32-letni mężczyzna, który miał 12-letnią historię palenia 1 paczki dziennie, zdiagnozowany jako uzależniony od nikotyny (DSM-IV) zapisał się na program zaprzestania palenia tytoniu. Nie cierpiał na chorobę psychiczną i był w dobrej kondycji fizycznej pomimo swojego nawyku palenia papierosów. W momencie zapisania się do programu zaprzestania palenia tytoniu przyznał się do okazjonalnego kieliszka wina z kolacją, 1 lub 2 filiżanki kawy rano i nieużywania nielegalnych substancji. Nie przyjmował żadnych leków na receptę, ale od czasu do czasu brał ibuprofen za drobne bóle.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Baltic IT Kamil Terepora
Branża: Komputery
Dodaj firmę