Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Psychoterapia/ psycholog

Ilość postów: 48 | Odsłon: 7914 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
            • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

              Pan A podjął co najmniej 4 próby rzucenia palenia w ciągu ostatnich 2 lat poprzez nagłe zaprzestanie. Żadna próba nie trwała dłużej niż 3 dni, a pan A tłumaczył to stresem, jako przyczyną braku powodzenia. W ramach programu zaprzestania palenia tytoniu uczestniczył w grupowych sesjach modyfikacji behawioralnej (psychoterapia) i rozpoczął przyjmowanie Bupropionu 150 mg o przedłużonym uwalnianiu 1 raz dziennie przez pierwsze 3 dni, następnie zwiększono mu dawkę do 150 mg dwa razy dziennie i miał przyjmować taką dawkę przez 10 tygodni. W dniu nr 3 zauważył spadek pragnienia nikotyny i nie zgłosił żadnych działań niepożądanych związanych z bupropionem. Pan A rzucił palenie 3 tygodnie po rozpoczęciu bupropionu zgodnie z deklaracją jaką złożył na grupie terapeutycznej. Miał brać bupropion jeszcze przez 4 tygodnie i zmniejszyć dawkę do 150mg w ciągu ostatniego tygodnia, a następnie przestać przyjmowanie leku. Jakiś czas w ósmym tygodniu po rozpoczęciu terapii bupropionem, nieumyślnie przerwał branie leku bez widocznych bezpośrednich problemów. Jednak około 5 dni po później zauważył u siebie drażliwy nastrój, uczucie niepokoju, niemożność zaśnięcia, ból głowy oraz uogólnione bóle. Pacjent, myśląc, że ma grypę, poszedł zobaczyć się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jego lekarz również pomyślał, że ma grypę i zalecił, aby został w domu powstrzymując się 1,5 dnia od pracy.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

                Podczas rutynowej telefonicznej kontroli w ramach programu rzucenia palenia tytoniu Pan A wyjaśnił swoją konstelację objawów i został poproszony o osobiste przybycie na kontrolę. W tym czasie nie palił już od około 8 tygodni. Przegląd jego dokumentacji medycznej z ostatniej wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej wykazał, że wyniki pełnej liczby krwi, chemii 10 i analizy moczu były w normalnych granicach, a jego objawy nie były niczym niezwykłym. Myśląc, że objawy te mogą być związane z nagłym odstawieniem bupropionu, postanowiliśmy wznowić leczenie bupropionem SR 150 mg/dzień. Po 36 godzinach objawy pacjenta ustąpiły i zaczeliśmy zmniejszanie dawki Bupropionu SR (o przedłużonym uwalnianiu). Dawka 150 mg/dzień przez 4 dni, nastepnie 150 mg co drugi dzień przez 8 dni (4 dawki) i 150 mg co trzeci dzień przez 6 dni (2 dawki). Obyło się bez dalszych komplikacji. Pan A nie pali tytoniu od 7 miesiący, jak sam szczerze przyznał.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

                  Wiadomo, że nagłe, a nawet stopniowe odstawienie / wycofanie się z leków przeciwdepresyjnych może powodować różnorodne objawy somatyczne i psychologiczne. Chociaż dokładny mechanizm nie jest znany, postuluje się, że objawy dyskontynuacji mogą być spowodowane zmniejszoną dostępnością serotoniny synaptycznej i że inne neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, norepinefryna (noradrenalina) i kwas gamma-aminomasłowy (GABA) mogą być zaangażowane, a także odbicie cholinergiczne. Chociaż bupropion nie ma wpływu na układ serotoniny i nie ma aktywności antycholinergicznej, jego mechanizm działania, za pośrednictwem układu dopaminergicznego i noradrenergicznego mógł przyczynić się do objawów dyskontynuacji naszego pacjenta. Pollock stwierdza, że wszystkie leki SSRI powinny być stopniowo odstawiane (poprzez powolną i stopniową redukcję dawki), aby zminimalizować możliwość objawów odstawiennych. Na podstawie naszego doświadczenia, dopóki zespół dyskontynuacji (przerwania) lub wycofania leku nie zostanie wyraźniej zdefiniowany, zalecamy powolne, stopniowe wycofywanie leku przeciwdepresyjnego podczas odstawiania, niezależnie od okresu półtrwania leku w organiźmie (jest to czas, po którym ilość leku w organiźmie obniża się o połowę) lub mechanizmu działania leku. Ponieważ coraz więcej lekarzy przepisuje leki przeciwdepresyjne dla niezliczonych podmiotów klinicznych (pacjentów), muszą oni (lekarze) zachować czujność jeśli chodzi o objawy odstawienne i pracować nad edukacją swoich pacjentów odnośnie możliwych objawów odstawiennych. Ten rodzaj edukacji nie tylko zwiększy stosowanie się do zaleceń ale także ograniczy przypadki nagłego przerwania stosowania leków przeciwdepresyjnych przez pacjentów.

                  (A ja czytałem, jak pisała jakaś osoba na forum nerwica com, że lekarka kazała jej brać wenlafaksyne co drugi dzień i ta osoba i tak miała silne nieprzyjemne objawy odstawienne.)

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Psychoterapia/ psycholog

                    "Żona z Krakowa (2014-02-20 15:45)

                    Przez te właśnie wycieczki, przez uzależnienie od firm farmaceutycznych mój mąż, lekarz, całkiem stracił poczucie przyzwoitości... przez ostatnie 3 lata prawie nie było go w domu, wycieczka, za wycieczką, to się nazywa "sympozjum naukowe", a że w USA? W Peru, czy innej Brazylii? A co komu do tego? Nasze małżeństwo się właśnie rozpadło z hukiem. Powód? Romans męża z panią doktor, która też umiłowała nade wszystko firmy farmaceutyczne i podobnie jak mój mąż - lata na ich pasku z kraju do kraju i - pewnie z łóżka do łóżka, nieważne, stało się, ale gorycz, smutek, rozpacz i po prostu - rozwalone życie pozostało."

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Rafal Ciba Remonty i wykonczenia
Branża: Budowlane usługi
Dodaj firmę