14 stycznia 1944 roku to kolejna z tragicznych dat w historii Ostrowca Św. Tego dnia na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Juliusza Słowackiego w Ostrowcu Św. z rąk Niemców poniosło śmierć 9 mieszkańców powiatu ostrowieckiego: Stanisław Buczyński, Władysław Cielebąk, Wincenty Jakubowski, Stanisław Kasiński, Albert Kryj, Michał Leśkiewicz, Stanisław Mroczek, Stanisław Pronobis i Władysław Słowik. Do dziś, w murze, przy którym dokonano tej strasznej zbrodni, uważne oko wypatrzyć może ślady po kulach. – Więźniowie, przetrzymywani byli w areszcie, który znajdował się przy Alei 3 Maja. W chwili egzekucji mieli związane ręce – przypomina Waldemar Brociek, historyk, autor licznych publikacji o historii miasta, a także miejscach i ofiarach egzekucji z terenu Ostrowca Św.
https://naostro.info/ostrowiec-sw-czesc-poleglym-bohaterom-77-lat-temu-przy-ulicy-okolnej-zginelo-9-mieszkancow-naszego-powiatu
Wlasnie, gdzie posel senator i reszta?
Ta bardzo lubią pozować do zdjęć gdzie oni są?
Co na to nasi aktywni przed kamerami radni PISu?Gdzie byli, że nie pamiętali o rocznicy?
A ty jak uczciles? Ujadaniem tutaj?
Z linku: {Waldemar Brociek uważa także, że z pobliża tego miejsca powinny zniknąć reklamy, ponieważ kłócą się one z symbolika tego miejsca. Apelował w tej sprawie wielokrotnie.}
-To prawda, przed wyborami cała ściana wytapetowana. Kiedyś przy tym pomniku długo wisiała potwornie brudna biało-czerwona flaga. Budynek z jest własnością parafii Św. Michała.
Zobaczymy jak bedzie rozwiązana sprawa przy przebudowie Alei i ul. Słowackiego. Co zrobią? Czy to co zrobili z domem Hejnego? W Ostrowcu nie ma szacunku do historii ze strony władz samorządowych. Jeśli coś robią to na pokaz, dla wyborczej kalkulacji.