Mogli być już na emeryturze, jednak w 2023 roku wciąż pracowali. Paweł Walesic, radny powiatowy w interpelacji z 14 listopada 2023 roku pytał o to na jakich stanowiskach zatrudnione są osoby, które nabyły już prawa emerytalne, a wciąż pracują w Starostwie Powiatowym i placówkach mu podległych. W statystykach prym wiódł ostrowiecki szpital. Stare porzekadło mówi, że praca uszlachetnia. Wracamy do interpelacji radnego powiatowego Pawła Walesica, który w połowie listopada 2023 roku pytał o to na jakich stanowiskach zatrudnione są osoby (w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. i placówkach/jednostkach mu podległych), które nabyły już prawa emerytalne. Okazuje się, że w momencie udzielenia odpowiedzi radnemu było 119 takich osób.
Imponujący wynik 119 osób! W tym 6 niezastąpionych w Starostwie Powiatowym:)
11:00 Pracujący emeryci w szpitalu nie dziwią.
Ale w starostwie już tak. Tym bardziej, ze wśród tych osób są chyba takie, których kwalifikacje może zastąpić każda asystentka.
I samo szefostwo na czele?
Cyrk
Zasłużone typowo resortowe dzieci z nudów chcą to pracują. Nie każdy tak może.
Pan radny od podsluchujacej niani?
Pora na wietrzenie !!!
Wkrótce wybory.
Wystarczyłoby, aby był obowiązek przejścia na emeryturę na państwowych posadach. Dalsza praca możliwa jeżeli po przeprowadzeniu konkursu nie znalazłby się kandydat z porównywalnymi kwalifikacjami, ale nie w wieku emerytalnym. W prywatnych firmach prywatna sprawa firmy, ale w państwowych byłby to mechanizm zabezpieczający przed brakiem wymiany.
O ile mi wiadomo żadnych zarzutów mu nie postawiono w tej sprawie
12:17. A co powiesz o wywaleniu na zbitą twarz z pełnionego stanowiska? To, że nie podjęto innych czynności prawnych, to tylko zasługa układów, układzików i kto wie czego jeszcze. Tak czy inaczej, panu radnemu tupetu nie brakuje, ale w tak hermetycznym środowisku, jak Ostrowiec przebojowość zawsze przegrywa z brakiem honoru.
A czy osoba poszkodowana złożyła w sądzie prywatny akt oskarżenia?
Masakra. Chyba czekają aż wnuczkowie zrobią studia
Dokładnie tak. Matki trzymały posady dla corek te znowu dla synów i synowych. Powtarzalność nazwisk nie jest przypadkowa.
"Osiągnięcie wieku emerytalnego nie jest uzasadnioną przyczyną do rozwiązania umowy o pracę. Pracodawca może narazić się na posądzenie o dyskryminację ze względu na wiek pracownika. W rezultacie dyskryminacji na tle wieku osoba zwolniona nie tylko ma prawo domagać się odszkodowania równego wynagrodzeniu za okres wypowiedzenia oraz przywrócenia na nowo do pracy ale również odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu."
11:46 najlepiej przyjąć w wieku 20 kilku lat, a potem niech pracują na państwowej posadce do 90 roku życia.
Ale sami wywalali z premedytacją