Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

Ilość postów: 144 | Odsłon: 5725 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Jestem wolnym człowiekiem, mieszkam, płacę czynsz, stosuje się do obowiązujących przepisów, pracuje, odprowadzam uczciwie podatki, biorę udział w wyborach samorządowych, bo interesuje mnie kto i w jaki sposób będzie zarządzał naszym wspólnym majątkiem i miastem czy państwem. Ale jeśli ktoś uzurpuje sobie jeszcze jakieś prawo zarządzania osiedlem oprócz Sp-ni mieszkaniowej to bez jaj .... O ! cokolwiek to znaczy .... .

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 66

                          Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Do gościa "musiałem napisać".Radny czegokolwiek chyba nie powinien się tak wyrażać,jeśli nie jest w stanie znieść krytyki to niech zostanie w domu i swój prywatny czas przesiedzi na kanapie.Będzie to z korzyścią dla wszystkich.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 55

                          Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Proponuję, aby to "wypicie kawy w towarzystwie działaczy z rad osiedlowych" wystawić na akcję w ramach licytacji przy następnej WOŚP. Można nawet urzadzić w tym taki wyścig szczurów między licytacjami w ramach poszczególnych rad. Zwycięzca zaś - ten kto zapłaci za kawę najwięcej- jako bonus otrzyma od prezydenta Górczyńskiego etat w UM. Magistrat tak lubi to resortowe dziecko, to czemu by nie. Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami...najpierw umowa zlecenie, a potem wygrany konkurs. :))

                          Felice123
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          A ja nawet niewiem kto jest w radzie osiedla a nie widziałam jakies towarzystwo na festynie-swoj namiot mieli i swoje zabawki a ze droga jak sito tyle dziur no coz nie mieszkaja akurat na tej ulicy. A zeukky dzary czlowiek pójdzie zaoytac id czego zaczac zeby sie ktos zainteresował naprawa drogi to od pokoju do pokoju wysylaja...

                          Gość_Jan
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          natomiast zorganizowanie Dnia Kobiet, organizowanie corocznych festynów dla mieszkańców osiedla, Mikołajki dla dzieci.. to może być w gestii rady osiedla.Więc nie rozpędzaj się z tymi zasługami. To sobie poczytaj 11 13 co inni sądzą o tych imprezach. Ja też nie chcę za nie płacić bo nigdy na nie nie chodzę a dzieci nie mam małych wiec mikołajki też mam w nosie. I jeśli jesteś w jakiejś radzie osiedla to poczytaj co ludzie o Tobie sądzą i o Twoich dokonaniach. Czyli zastanów się czy jesteś do czegoś potrzebny?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Zupełnie zbyteczny twór.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Dobry pomysł Felice 21:42, Można dorzucic do tego kategorie sportowa a mianowicie "rzut jajkiem w cudzy samochod.".

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 61

                          Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Ktoś wspomniał o wspólnotach. A to czy ma prawo bytu? Bo to chyba takie mniejsze rady osiedlowe?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          moim zdaniem rady te niczego nie załatwią jak sami sobie nie załatwimy dam przykład .....koleżanka upominała się u radnego aby na przystanku postawiono jakieś małe zadaszenie .....odpowiedz radnego że nie da się postawić bo sąsiad zza płotu nie wyraża zgody. Przystanek jest ławeczka jest a wiaty nie wolno.

                          Gość_z
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Takie sprawy jak w poście 09:56 są w gestii stosownych wydziałów UM. Jesli sa przystanki to powinny one być standardowo zadaszone - Wydział infrastruktury i gospodarki komunalnej.

                          Dziury w drogach należą do stosownego Wydziału Komunikacji itd. itd.

                          Należy więc przypuszczać, że nakładają się kompetencje. Choć tak na prawdę radny osiedlowy i tak musi taki problem zgłosić do odpowiedniego wydziału UM i czekać na pozytywne lub negatywne rozpatrzenie. Są radni miejscy z większymi możliwościami decyzyjnymi, których zakres działania jest wystarczający aby zajmować się takimi sprawami.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 65

                          Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          A jaki jest obecnie kon(KURS) na jeden etat w UM?

                          Ciemniak13
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Obecnie, to konie-kursy na Bałtów obiorą.:))

                          Felice123
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 63

                          Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          przepraszam ale wczoraj nie mogłem odpisać bo byłem na kawie u szefa. Jeśli chodzi o 20 00 to żebyś tak wiedział więcej, to poprzednia Rada Osiedla za pieniądze przeznaczone na rozwój osiedla przez 8 lat poprawiała jego stan. I to dlatego jest ten plac zabaw, boisko itp.

                          Jak widziałem, samo się to nie zrobiło bo Przewodniczący był każdego dnia przy budowie tego wszystkiego i to nadzorował. Kasa owszem pewnie z miasta ale nadzór to już jego prywatny czas i te zasługi właśnie jemu się należą. To nie było tak że się samo to zrobiło. Więc nie mów że nie ma on zasług. Moim skromnym zdaniem ma i do bardzo duże. I tu nie chodzi o twoich ..."działaczy" mod siedmiu boleści... ale o jedną osobę, która poprawiła stan mojego osiedla. Czy to dotarło do twojej zakutej pały?

                          Gość_musiałem napisać
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Cyt.....Jak widziałem Przewodniczący był każdego dnia przy budowie tego wszystkiego i to nadzorował. Ty też tam byłeś każdego dnia "działaczu Od siedmiu boleści"??Który to inspektor nadzoru budowlanego jest tym przewodniczącym? Ponieważ mi ubliżasz, to śmiem twierdzić, że w twoim głupim łbie jest tyle samo mózgu, co w psim ..uju smalcu.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Czy rady są potrzebne? Oczywiście. Przecież nie było z UM sygnału, że jest inaczej, to skąd te wątpliwości? Pytacie się, jak je zlikwidować. Chętnie pomogę. O referendum zapomnijcie, gdyż to jest bez szans. Jest inny, pewniejszy sposób. Skrzyknijcie się, wybierzcie do tych rad pisowców, a zapewniam was, że natychmiast te rady okażą się absolutnie nieprzydatne i nikomu do niczego niepotrzebne, a tym samym nie otrzymają od prezydenta żadnych dotacji i będą musiały same się rozwiązać :)

                          Ciemniak13
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Eeee tam.... toż oni wszyscy pro bono publico okupują...stop- wróć- urzędują.;))

                          Felice123
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          Nie ważne. Jak pisowiec w radzie, to może nawet i z własnej kieszeni dokładać, a i tak zostanie rada zlik..... wróć..... rozwiazana, bo pisowiec w tym mieście dla KWW jest jak koronawirus :)

                          Ciemniak13
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: RADY OSIEDLA - CZY POTRZEBNE ?

                          I słusznie. Niech drżą..niech drżą. I tak przez te prawie 4 lata. Wiadomo, że nic tak nie osłabia, jak ciągły lęk i stres.:))

                          Felice123
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
4 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę