boją się , a może będzie jeszcze wyzej
Kuba Wojewódzki- Detektyw Rutkowski o pracy Policji - bonus
Chcemy, aby odeszła i nie generowała więcej strat! 800 tys. w poprzednim wcieleniu?
[21.04.2023] Mundurowi promowali „zawód” policjanta na Targach Pracy
Na zdjęciach: Agnieszka Rogalińska, Mariusz Pasternak, Dariusz Wierzbiński
Dziś w hali przy Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego odbyły się Regionalne Targi Pracy. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mogli służyć fachową poradą dla tych, którzy zainteresowani są w przyszłości założeniem munduru policyjnego.
O godzinie 10.00 rozpoczęły się Regionalne Targi Pracy, które zorganizował Powiatowy Urzędem Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu wśród kilkudziesięciu wystawców nie zabrakło również funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieli oni swoje stoisko informacyjne wśród szeregu pracodawców z terenu powiatu ostrowieckiego. Ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia kom. Paweł Rutkowski wspólnie z oficerem prasowym podkom. Eweliną Wrzesień udzielał przybyłym gościom fachowych porad. Mundurowi przekazywali zainteresowanym informacje, na temat tego jak obecnie wygląda procedura przyjęcia do pracy i służby w Policji. Odpowiadali na pytania dotyczące warunków pracy i rekrutacji. Stróże prawa wręczali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Nie zabrakło również rozmów jak w praktyce wygląda policyjna służba .
Dla osób, które nie mogły przyjechać na targi przypominamy, że o przyjęcie do Policji może ubiegać się osoba posiadająca obywatelstwo polskie, posiadająca nieposzlakowaną opinię, niekarana i korzystająca z pełni praw publicznych oraz posiadająca co najmniej średnie wykształcenie.
Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim https://ostrowiec-swietokrzyski.policja.gov.pl/tos/dzialania-policji/aktualnosci/62095,Mundurowi-promowali-zawod-policjanta-na-Targach-Pracy.html
Radni miejscy zdecydowali o rozwiązaniu Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., a w jej miejsce powołaniu jednostki organizacyjnej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski -"Centrum Rozwoju Lokalnego".
Taki scenariusz ma na celu rozszerzenie działalności nowego podmiotu. Zdaniem ostrowieckiego samorządu ARL Sp. z o.o. jako instytucja non-profit, w obecnej formie prawnej miała ograniczone możliwości rozwoju. Natomiast potrzeby gminy, ukierunkowane na wspieranie przedsiębiorczości, organizacji pozarządowych czy działalność edukacyjno-doradczą i szkoleniową dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zgodnie z realizacją Strategii Rozwoju Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2021 -2030 oraz w związku z realizacją projektu ?Ostrowiec Świętokrzyski ? miasta OdNowa?, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG), są znacznie większe. W związku z tym zapadła decyzja o rozwiązaniu ARL Sp. z o.o. i powołaniu w jej miejsce jednostki organizacyjnej samorządu pod nazwą "Centrum Rozwoju Lokalnego"
A kiedy zapadła decyzja, że można umoczyć na półtora miliona bez kompletnie żadnych konsekwencji?
Oprócz oczywiście dofinansowania z podatków, żeby pokryć stratę?
Zgodnie ze statutem spółka prowadzi działalność non-profit. A dlaczego tak?
http://web.archive.org/web/20161107130545/http://arl.ostrowiec.pl/o-firmie/
http://web.archive.org/web/20170425022919/http://arl.ostrowiec.pl/historia-spolki/
3. Działalność pożytku publicznego może być prowadzona także przez:
1) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego;
2) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego;
3) spółdzielnie socjalne;
4) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1599 i 2185), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
https://lexlege.pl/ustawa-o-dzialalnosci-pozytku-publicznego-i-o-wolontariacie/art-3/
https://duckduckgo.com/?q=defraudacja
https://www.money.pl/banki/defraudacja-co-to-jest-i-na-czym-polega-6766986487966528a.html
@23:12 (...) Spółka podejmuje działania inspirujące, wspomagające oraz promujące rozwój społeczny i gospodarczy z uwzględnieniem standardów europejskich (...)
@23:38 (...) Szczególnie ważne w zapobieganiu defraudacji jest przede wszystkim wprowadzenie do firmy kodeksu etycznego oraz zasad dotyczących dobrych praktyk. Przedsiębiorcy powinni również zaimplementować w firmie metody wykrywania oszustw, m.in. w formie systematycznego przeprowadzania audytu wewnętrznego i zewnętrznego.
@2023-06-11, 21:22 "ARL Sp. z o.o. jako instytucja non-profit, w obecnej formie prawnej miała ograniczone możliwości rozwoju". Chyba ograniczone możliwości dojenia.
"Uważam, że "Centrum Rozwoju Lokalnego" teraz dzięki m.in. środkom norweskim dostanie przysłowiowego wiatru w żagle." ... albo kopa w dupę :)