jak bym mieszkal w SM Hutnik juz wiecej bym nie placil czynszu. po co?
1. i tak zaczna odcinac media.
2. skoro inni moga nie placic i nic sie nie dzieje to dlaczego ja mam placic?
popieram 16;36 , do E1 13:00 skąd sugestia , że płacić za listopad a za pażdziernik czy grudzień już nie ? z tego wynika , że najlepiej wstrzymać się z płatnościami do wyjaśnienia tej nie klarownej sytuacji aby kolejny raz nie znaleźć się z ręką w nocniku , tym samym zmusić do działania i współpracy z mieszkańcami !.
wpis z 15:59 ⓘOdp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”
Kilka informacji dla Was, w odpowiedzi na pojawiające się na forum wpisy jak również na maile jakie od Was otrzymałem:
1) Najpierw przepisy:
- U. Prawo Upadłościowe i Naprawcze:
"Art. 21.
1. Dłużnik jest obowiązany, nie później niż w terminie dwóch tygodni od dnia, w którym wystąpiła podstawa do ogłoszenia upadłości, zgłosić w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości.
2. Jeżeli dłużnikiem jest osoba prawna albo inna jednostka organizacyjna nieposia-dająca osobowości prawnej, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, obowiązek, o którym mowa w ust. 1, spoczywa na każdym, kto ma prawo go re-prezentować sam lub łącznie z innymi osobami.
3. Osoby, o których mowa w ust. 1 i 2, ponoszą odpowiedzialność za szkodę wy-rządzoną wskutek niezłożenia wniosku w terminie określonym w ust. 1."
"Art. 13.
1. Sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania."
Ustawa Prawo Spółdzielcze:
"Art. 41.
§ 1. Walne zgromadzenie może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanych do wiadomości członków w terminach i w sposób określonych w statucie.
§ 2. Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania, chyba że ustawa lub statut stanowią inaczej.
§ 3. Z obrad walnego zgromadzenia sporządza się protokół, który powinien być podpisany przez przewodniczącego walnego zgromadzenia oraz przez inne osoby wskazane w statucie.
"Art. 130.
§ 1. Ogłoszenie upadłości spółdzielni następuje w razie jej niewypłacalności.
§ 2. Jeżeli według sprawozdania finansowego spółdzielni ogólna wartość jej aktywów nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich zobowiązań, zarząd powinien niezwłocznie zwołać walne zgromadzenie, na którego porządku obrad zamieszcza
sprawę dalszego istnienia spółdzielni."
Ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych:
"Art. 16.
1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze lokatorskie prawo
do lokalu mieszkalnego przekształca się w prawo najmu podlegające przepisom ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
2. W wypadku nabycia budynku lub udziału w budynku przez inną spółdzielnię mieszkaniową byłemu członkowi lub osobom, o których mowa w art. 15 ust. 1 lub 2, przysługuje roszczenie o przyjęcie do tej spółdzielni. Przepis art. 13 ust. 2
stosuje się odpowiednio.
3. Przez byłego członka, o którym mowa w ust. 2, należy rozumieć członka, którego członkostwo ustało na skutek wykreślenia spółdzielni z rejestru w związku z zakończeniem postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego i któremu
przysługiwało spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego."
Art. 17/18.
1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe
prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego.
2. W wypadku nabycia budynku lub udziału w budynku przez inną spółdzielnię mieszkaniową byłemu członkowi przysługuje roszczenie o przyjęcie do tej spółdzielni.
3. Przez byłego członka, o którym mowa w ust. 2, należy rozumieć członka, którego członkostwo ustało na skutek wykreślenia spółdzielni z rejestru w związku z zakończeniem postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego i któremu
przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Art. 17/19.
Przepisy art. 171 ust. 6, art. 172 ust. 1, 3, 4 i 6, art. 176, art. 177, art. 179–1713 i art. 1716–1718 stosuje się odpowiednio do miejsc postojowych w garażach wielostanowiskowych i garaży wolno stojących."
2) Co powinniście JUŻ wiedzieć (czyli o czym zarząd już Was powinien poinformować):
- Jakie jeszcze inne zobowiązania finansowe ciążą na SM "Hutnik"
( nie zapłacone faktury, kredyty - np. na termomodernizację, itp. W Łodzi wierzycieli "objawiło" się ponad 500);
3) Dziwię się, że zarząd jeszcze nie zwołał Nadzwyczajnego Walnego. tak naprawdę to powinien zrobić to nazajutrz po zajęciu kont. Przecież terminy ustawowe są obowiązujące i biegną, a na zwołanie Walnego potrzeba zgodnie z nimi co najmniej 21 dni. Czekają na cud od Petraniuka?
Gość Dziś, 15:59 ZgłośOdpowiedz
Chyba gościu 17:16 od tandemu Syndyk-Petraniuk.
Przepraszam, ze nie podpisałem się w dwóch wpisach - Marcus z http://temidacontrasm.info/
Gosciu z 17:06 mysle podobnie , mozna te pieniadze odkladac zamiast im placic ale potem naliczy mi ktos odsetki.Bo nie bedzie tak zeby tych pieniedzy nie sciagneli , ktos wczesniej czy pozniej o te pieniadze sie upomni tak jak upomnieli sie wierzyciele SM hutnik.Sam juz nie wiem co robic.
Niewłaściwy tok myślenia. E_1 chciała napisać, że należy dokonywać wszelkich bieżących płatności (o zaległych to nawet nie wspominam, bo komornik będzie potrafił je ściągnąć), aby nie zostać dłużnikiem SM. NIE WOLNO TYLKO STAĆ SIĘ WIERZYCIELEM SM, CZYLI NIE WOLNO DOKONYWAĆ NADPŁAT.
Tak jest. Gościu z 17:27
Płacić na bieżąco. Nie mieć zaleglości, bo pogrążycie siebie i współmieszkańców.
Nie wykazywać się tylko nadgorliwością w płaceniu czyli nadpłatymi, ale na bieżąco płacić rzetelnie i terminowo.
Gość
Dziś, 17:27
...że należy dokonywać wszelkich bieżących płatności (o zaległych to nawet nie wspominam, bo komornik będzie potrafił je ściągnąć), aby nie zostać dłużnikiem SM. ...
przeciez komornik nie ma tytułu wykonawczego na mieszkancow tylko na SM Hutnik.
jak przestane placic to moze mnie scigac SM Hutnik. a tej juz prawie nie ma.
Bzdury Szanowny Pan piszesz. Komornik na podstawie przepisów KC, KPC i ustawy o komornikach sądowych, ma prawo do wszelkich wierzytelności jakie należne są dłużnikowi głównymi. Chcesz to sprawdzić na własnym przykładzie Szanowny Panie?
No to będziemy mieli radosne święta nie płacimy i co nam zrobią.Bo rozumiem jak konto zablokowane to nie przejdą pieniądze .Aby założyć sub konto trzeba powiadomić Spółdzielców płacących.
Do gosc z 17:32 Drogi Panie nie placac bedzie Pan mial "radosne Swieta"-z takim mysleniem-na pewno. Moze starczy na waciki jak sie do Panskiego dlugu dobierze komornik!Otoz nic Pan nie rozumie! Nie placac co miesiac bedzie Pan mial dlug w Spoldzielni. Pieniadze Pan wplaca albo do Spoldzielni albo na jej konto .Wplacac mozna ale nie moze ich nikt wyplacic bo rekwiruje je komornik. Komornik MOZE czesciowo odblokowac konta po to by SM mogla dokonac oplat za media.Jak my nie bedziemy placic to skad wplyna pieniadze na te konta?Chyba chcemy miec cieplo i wode NA SWIETA co?
NIE!!! gościu z 16:36 o 17:06
Nie płacąc na bieżąco stajecie się dłużnikami spółdzielni i będziecie mieli naliczone odsetki.
Komornik ze względów społecznych najprawdopodobniej odblokuje częściowo konta, żeby SM mogła zapłacić rachunek np. MEC - owi, ale żeby zapłacić na koncie SM muszą być pieniądze.
Jeśli przestaniecie płacić, to na pewno zostaniecie bez mediów i to z własnej winy.
Moja sugestia jest jasna: PŁACIĆ NA BIEŻĄCO, nie zalegać z płatnościami.
Gość_E1
Dziś, 18:07
"Komornik ze względów społecznych najprawdopodobniej odblokuje częściowo konta, żeby SM mogła zapłacić rachunek np. MEC - owi, ale żeby zapłacić na koncie SM muszą być pieniądze."
Komornik zrobi to co ma napisane we wniosku egzekucyjnym. Jak wierzyciel wskazał "zająć wszystko" to zajmie wszystko.
Tutaj jest potrzeba interwencji Pana Prezydenta. ale on juz na to liczyl podejmujac rozmowy na ktore SM Hutnik sie nie zgodzila.
do goscia z 16:36 ,nie mieszaj czlowieku ludziom w glowach,przeciez jesli nie beda placic w terminie, powstanie dlug i to dlug,ktory bedzie dotyczyl nie spoldzielni tylko twojego mieszkania. Nie bedziesz placil to komornik bedzie zacieral rece bo bedzie mial jeszcze jednego dluznika-imiennie ciebie- ponial?
Na stronie spoldzielni w ogloszeniach i komunikatach poczytajcie sobie
Właśnie dotarła do mnie wiadomość, że otrzymujecie pisma od komornika, w których wskazuje on konto, na jakie winniście wpłacać kwoty należne od Was spółdzielni. Miałem nadzieję, że tego nie zrobi, bo tym samym ""rozmyła się" możliwość utworzenia dla Was sub-kont na rachunkach dostawców mediów, lub utworzenia tej spółki do administrowania.
Informacja dla właścicieli "mieszkań wyodrębnionych", którzy NIE SĄ CZŁONKAMI SM "Hutnik":
Waszych wpłat dla dostawców mediów, jak również na fundusz remontowy - komornikowi nie wolno "ruszyć" dla zaspokojenia roszczeń wierzyciela (komornik może występować tylko w imieniu jednego wierzyciela), bo to SĄ WASZE PRYWATNE PIENIĄDZE i nie będąc członkiem SM W ŻADNYM STOPNIU NIE MOŻNA WAS ZMUSIĆ DO FINANSOWANIA JEJ DŁUGÓW. Jeżeli nie zastosuje się do tego, należy złożyć zażalenie do sądu nadzorującego JEGO PRACĘ na takie jego działania. Warunek - każda wplata MUSI być dokładnie opisana, a wtedy będzie musiał ją przekazać adresatowi, lub na konto funduszu remontowego. Tak naprawdę, to co napisałem dotyczy też wpłaty na fundusz remontowy od członków SM, ale tu zażalenie może złożyć tylko zarząd.
Możecie odpowiedzieć komu płacić i w jakiej formie.Czy jak konto jest zajęte to czy powinniśmy wpłacać na to konto na,które wpłacaliśmy.Czy płacić w kasie SM.