Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 2586

                          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Żeby móc wyodrębnić lokal, musi być jasna sytuacja Spółdzielni. Obecnie nie jest. Jeśli jest zadłużona- nie ma możliwości ucieczki z tego statku zanim dług nie zostanie spłacony lub dojdzie do jakiejś ugody. Niestety.

                          Ci którzy wyodrębnili lokale wcześniej mogą spać dziś spokojnie.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Gościu z 17:50

                          Piszesz NIEPRAWDĘ ! Zadłużenie SM NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA MOŻLIWOŚĆ WYODRĘBNIENIE WŁASNOŚCI MIESZKANIA.

                          Wyodrębnić własność mieszkania można zawsze, o ile są spełnione następujące warunki:

                          - mieszkanie nie jest zadłużone w SM (opłaty wnoszone na bieżąco);

                          - jest uregulowana sytuacja prawna nieruchomości (działki) na której jest posadowiony budynek (czyli, ze SM jest właścicielem nieruchomości, lub ma prawo użytkowania wieczystego)

                          Nawet jeżeli nieruchomość jest obciążona hipoteką, to nie jest to przeszkodą. Inna sprawa, że z uwagi na powstającą wtedy hipotekę łączną - jest to ekonomicznie nieuzasadnione.

                          Gość_MacEloe
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          W takim razie spróbuj się tam teraz wyodrębnić i zobaczysz czy nie będzie z tym problemu. Szacun dla ciebie jak ci się uda.

                          I żeby nie było- jestem za możliwością wyodrębniania lokali.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Nie napisałem, że wyodrębnienie mieszkania to jest bezproblemowa sprawa. Napisałem, że to iż SM ma dług nie z tym nic wspólnego, że ten dług nie ma żadnego wpływu, bo mieć nie może, na proces wyodrębniania własności mieszkania. I podałem warunki, które muszą być spełnione, aby z takim wnioskiem udać się do SM.

                          Gość_MacEloe
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 2591

                          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          MacEloe, dzięki za podpowiedzi. Mam mieszkanie, które niedawno odziedziczyłam po mamie. Niestety mama miała tylko własność spółdzielczą. Trafił mi się kupiec na to mieszkanie, ale okazało się, że komornik właśnie ten blok (nieruchomość) obciążył hipoteką. Notariusz ostrzegł, że kupujący będzie miał wpis w księdze wieczystej o zajęciu komorniczym. Nie chcę nikogo wpędzać w kłopoty więc wstrzymałam sprzedaż, ale tak naprawdę nie wiem co robić. Mieszkanie nigdy nie było zadłużone w spółdzielni, a teraz nawet nie mogę bez problemów sprzedać mieszkania. Czy ktoś coś wie na temat tej hipoteki na wybranych blokach na Ogrodach? Ja się dowiedziałam przypadkiem. Dlaczego spółdzielnia nie poinformowała mieszkańców o takiej sytuacji.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Czy to jest:

                          - zajęcie komornicze nieruchomości z posadowionym na nim blokiem,

                          czy

                          - obciążenie nieruchomości i bloku hipoteką?

                          Gość_MacEloe
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 2593

                          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Zajęcie dotyczy z tego co mi wiadomo części należącej do spółdzielni, a nie do osób posiadających własność odrębną czy spółdzielcze własnościowe prawo. Zajęcie nie dotyczy też tzw. części wspólnej.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 2594

                          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Radzę skontaktować się z kancelarią komorniczą, w ktorej na pewno dowie się Pani więcej niż w spółdzielni czy na forum.

                          Naprawdę.Tam zyska Pani kompetentną informację co zajęto i jakie skutki ma to dla Pani sytuacji.

                          Z tego co wiem zajęcie dotyczy części należącej do spółdzielni.

                          Na pewno zajęcie NIE dotyczy tych, ktorzy w porę wyodrębnili własność.

                          Co do posiadających spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, to słyszałam dwie sprzeczne w tej kwestii opinie, dlatago radzę zadzwonić lub pójść do kancelarii komorniczej, która tą sprawa się zajmuje.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 2583

                          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Trzymam za Was kciuki, aby sąd uznał zasadność tego wniosku.

                          Nie będzie to jednak łatwe, gdyż:

                          1) została podpisana stosowna umowa kupna-sprzedaży;

                          2) nigdy ona do tej pory nie była kwestionowana;

                          3) jakby tego było mało, to SM maleńką cząstkę tego zadłużenia spłaciła, CZYLI UZNAŁA SWÓJ DŁUG WOBEC HUTY, uznała się za jej dłużnika.

                          To jest dalej takie "czarowanie" Was, robienie Wam "wody z mózgu" i tylko odwlekanie sprawy w czasie.

                          Gość_MacEloe
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          do wiosny ,,,

                          Gość_ogr.
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

                          Spółdzielnia złożyła ofertę wykupu pozostałego długu. Tym samym przyznała, że on jest.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 2596

      Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

      Szanowny @MacEloe we wpisie z 2017-03-04, 10:57 w pkt 2) raczył był NIE zapytać chyba o najważniejsze: kto swoim podpisem zgodził się kupić zasoby mieszkaniowe od Huty, deklarując spłacanie długu w kwartalnych ratach z pieniędzy uzyskiwanych ze sprzedaży mieszkań i raportowanie powyższego Hucie stosownymi sprawozdaniami finansowymi?

      Gorilla

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

        Pytanie zasadne, ale stanowi tylko cząstkę właściwego pytania, które brzmi:

        Czy ten "KTOŚ" miał legitymację prawna aby taki podpis złożyć? Czy osobnicy reprezentujący "sprzedających" o tym, ze takiej legitymacji prawnej ten "KTOŚ" nie ma nie wiedzieli? Czemu NASTĘPCY "KTOSIA" nie realizowali tego co zostało podpisane, nawet jeżeli przy tym podpisywaniu zostało naruszone prawo? Została podpisana (w zasadzie wbrew prawu) umowa "kupna- sprzedaży" I NIKT Z OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA JEJ REALIZACJĘ NIE JEST WINIEN TEMU, ZE W ZASADZIE NIGDY NIE DOSZŁO DO JEJ REALIZACJI W ZAKRESIE FINANSOWYM? To nie jest tak "Gorillo", że tylko jest jeden winny tego co się u Was "wyrabiało. To nie jest tak, że jest tylko jeden "kozioł ofiarny", a reszta tych odpowiedzialnych jest "czysta jak łza". A. Bodzan był tylko do 1996 roku, A KTO POTEM ODPOWIADA ZA ZDEFRAUDOWANIE WPŁAT CZŁONKÓW SM "HUTNIK"?

        MacEloe
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

          jedni - skutki piramidy budowlanej Polna 7A/7B, drudzy - zabagnioną ówczesną teraźniejszość mieszkaniówki Huty z pradawnym zadłużeniem wielu lokatorów.

          Prezes rdzennej „WSM Hutnik” odchodząc pozostawił po sobie finansowy, prawny i gospodarczy krajobraz po bitwie, w konsekwencji czego jego następcy przez kolejne lata mogli jedynie czapkować komornikom. Dalej znamy fakty: porozumienie, syndyk i danie ciała przez SM w końcowym rozliczeniu z nim (2015r.).

          Dzisiaj m.in. możemy podziwiać nieadekwatnie skromny pomnik tego ‘niech się mury pną do góry’ w postaci ruin za blokiem Polna 7B (polecam obejrzeć), za co, o dziwo, także zapłacą jedynie mieszkańcy starych zasobów.

          Gorilla

          Gość_Gorilla
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 2601

          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

          Mój poprzedni wpis poprzedzały zdania:

          "Dociekliwy (często mijający się z prawdą) @MacEloe z 2017-03-10, 10:32, poraża ilość bezpowrotnie ‘zdefraudowanych’ milionów (czyste straty), pochodzących z wykupu mieszkań hutniczych, w okresie kilkunastu miesięcy po ich przejęciu. Sygnatariusze DWÓCH aktów notarialnych (podpisanych w odstępie roku), bezpośrednio lub pośrednio natychmiast zapychali swoje studnie bez dna:",

          które to zdania jakoś nie zostały wyświetlone/'zniknęły'. Sorki.

          Gorilla

          Gość_Gorilla
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 2598

        Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

        I jeszcze jedno:

        Jak to się dzieje, że i ja większość z Was WIE gdzie ukrywa się A. Bodzan, a ostrowieckie organy ścigania nie potrafią tego ustalić? Bo jeszcze mógłby zacząć "sypać"?

        MacEloe
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

          Prawdziwe wiadomości w temacie o SM Hutnik podawane przez MacEloe pewnie pomogą w działaniu o obronę swoich spraw mieszkańcom tej spółdzielni.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 2602

          Odp.: Syndyk Masy Upadłości Huty Ostrowiec S.A. sprzedaje dług SM „Hutnik”

          Chodzi swoimi drogami

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
1234 ... 133134136138139 ... 145146147148
Przejdź do strony nr
157 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
WarszawaRemont.com
Branża: Remonty
Dodaj firmę