Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 103

      Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

      Z tego co pamiętam to była szkoła na 1000 lecie chrztu Polski i patronem był Marceli Nowotko :) aż dziwie się,że niejaki @Talar nie żąda jej zaorania.Przez 2 lata chodziłem do tej szkoły,najbardziej utkwiły mi w pamięci materace na sali gimnastycznej które były układane warstwowo,obowiązkowe mundurki i przyszywane tarcze i odznaki(choć tu nie mam 100% pewności).

      Czlowiek
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

        największy postrach szkoły i najgorszy nauczyciel to Wawrzykowska od gegry. Jak już myślałam, że po 8 klasie nigdy jej nie zobaczę, to spotkałam ją ponownie w Ekonomiku. Mało tego, później jeszcze się wybudowała koło mnie. A wcześniej mieszkała w bloku mojego męża na słonku. Prześladowała mnie całą młodość.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

          do gościa 23:16 Taka wysoka , zasuszona i zawsze z miną obrażoną? Faktycznie to buł postrach, odpytywała nie z tego co było w podręczniku, P Karwowska (od matmy) też siała postrach ale tak to spoko babka

          Gość_Gość rocznik 1972
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

            Gościu z 18:55. Piszesz, że jesteś rocznik 65. Ja jestem 64 i od mojego rocznika wprowadzono DŁUGOPISY. Radość naszych mam była ogromna. Koniec kleksów, brudnych rąk i poplamionych ubrań. Dlaczego Twój rocznik pisał PIÓREM? Z woźnych pamiętam jeszcze panią Wójcik. Była moją sąsiadką, niestety już nie żyje.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

              Dawna 13 - suuuper szkoła, fajni nauczyciele, cudowna młodzież.

              Nie było sztucznych afer, nikt nikogo nie poniżał, a nauczyciele byli - można powiedzieć- dobrymi opiekunami, zawsze życzliwymi.

              Też były dwóje (bo jedynek za moich czasów nie było), też były kłótnie, kogoś się lubiło bardziej, innych mniej.

              P. Kożuchowska, P. Kołodziejski, P. Maj, P. Witek, P. Sendys... - to tylko niektórzy wspaniali ludzie.

              Atmosfera trzynastki była niesamowita.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 116

              Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

              pozdrawiam klasę "B" kończącą w 1995 roku:) znajdę resztę klasy?

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                a ja klasę "D" kończącą rok później, której wychowawcą była P. Mozal :)

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 118

                Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                Ja, także byłam uczennicą trzynastki...To było tak dawno... Będąc dzisiaj w odwiedzinach u mojej mamy wspominałyśmy fajne lata mojej wczesnej młodości, które wiązały się z nauką w tej szkole. Śmiałyśmy się z piórnikowych "łapek" dostawanych od nauczycieli za brak pracy domowej czy przeszkadzanie na lekcji... zostawanie w tzw. "kozie" by nauczyć się na pamięć wiersza zadanego na ferie zimowe, czy nie wyrażenie zgody, przez wychowawcę, na klasowe pójście do kina...za wagary :) Byłam w klasie prymusów, którzy później zasilili szeregi "Chreptusów".

                Swoim wpisem składam HOŁD cudownym nauczycielom a zarazem przyjaciołom - J. Pazderskiemu, śp. panom Tomaszewskiemu, Hedzie, paniom Kidzińskiej, Wrońskiej, Orlickiej, śp. p. Miturowej itd. Oni kształtowali naszą osobowość, wrażliwość, empatię oprócz wpajania wiedzy, czytelnictwa i nauki patriotyzmu.

                I prawdą jest, że "atmosfera trzynastki była niesamowita".

                Gość_...
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                  było inne wychowanie bo byli inni rodzice którzy nie wychowywali swoje dzieci na wymoczków nie nadających się potem do życia

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                    Ja akurat bardzo źle wspominam jedną z wymienionych Pań z 21:43. Był kiedyś czyn społeczny a ja byłam świeżo po operacji. Mogłam grabić, zamiatać, malować ale nie dźwigać. Kiedy powiedziałam o tym, Pani ta zwymyślała mnie od nierobów, nygusów i kazała się wynosić do domu. Poszłam po mamę i była rozmowa z p. Pazderskim. Do końca jej nie lubiłam.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 124

                  Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                  Jestem rocznikiem 51r czyli do szkoły poszłam w 58r do jedynki. Nie pamiętam ake chyba 3 klasę albo 4 rozpoczęłam w 13. Pamiętam wychowce Kołsuta od matmy a później Orlicką od j.rosyjskiego. Kostepski byl dyrektorem a Pazderski był wtedy dyr 14. Pamiętam Hede od geografii i jego opowiadania o wojnie. Mógł na ten temat mówić przez całą lekcje przez co czasem odstępowal od klasowek czy odpytywan. Celowo go pytaliśmy o wojne aby coś opowiedział. Nie wiem czy Heda to miał na imię Antoni i czy to był ten o pseudonimie "Szary"? Czy to był może jego brat? Właśnie oglądałam dokument na TV HISTORIA o Hedzie i sobie przypomniałam. Muzyki uczyła mnie Tracz, Historii Czarnecka. Polskiego Wrońska. Chodziłam do klasy C. Tańczyłam w szkole w zespole, recytowalam wiersze na każdej akademii oraz grałam w zespole mandolinistow który prowadził Głowania. Super wspomnienia. A Kostepskiego każdy się bał. Chemię miałam z panią Maj. Nie pamiętam biologii i fizyki.... z kim. Wf mialam z panem Krawczykiem. Pozdrawiam wszystkich absolwentów

                  Gość_Aurelia
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                    Ja też z wypiekami na twarzy wspominam lata szkolne. Klasa p.Polak, następnie p.Maj - rocznik 75. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 131

                    Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

                    Jest ktoś z roczniaka 1959 a klasy B?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 132

      Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

      Mietek był najlepszy jak kopnął co prąd z mojego kondensatora Hans,strudek Pani pucułek moja wychowawczyni.........I można tak długo wymieniać fajne czasy były

      Gość_Krzysiek
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Szkoła Podstawowa nr 13 - wspomnienia

        czy możemy powspominać i przypomnieć sobie koleżanki i kolegów z klasy

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
6 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Bistro za Miastem
Branża: restauracja
Dodaj firmę