22 luty zapamiętacie tą datę. lepiej tego dnia nie iść do pracy i nie wychodzić z ziemianki.
Harald Kautz-Vella nie jest z pierwszej łapanki.
Interes na ukrainie.
Jak my wyjdziemy z unii a Ukraina wejdzie to jak to bedzie?
Wielu z nas słyszało historię o Ukraince, która dostała się do lekarza bez kolejki. Albo pogardziła pracą, bo otrzymuje wysokie świadczenia. Jeszcze inna odbiła Polce męża. Opowieści te wzbudzają silne emocje, bo uderzają w nasze najczulsze punkty. Ale nie wierzcie w nie bezkrytycznie i nie przekazujcie dalej. Stoją za nimi rosyjskie trolle, którym zależy, by nas skłócić i zniechęcić do pomagania Ukraińcom. O ich metodach oraz sposobach walki z dezinformacją w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała reżyserka teatralna Magda Szpecht, która postanowiła zostać Cyber Elfem.
A kogo to obchodzi i co to ma do rzeczy, że ktoś komuś odbił męża czy żone ? Serce nie sługa, można się i na migi dogadywać jak się komuś mąż czy żona znudziła. We mnie w ogóle takie historie nie wzbudzają silnych emocji, co najwyżej uśmiech na twarzy bo są zabawne. Była taka historia jak angielskie małżeństwo przyjeło Ukrainkę pod swóch dach i ... ale kogo to w sumie tak naprawdę obchodzi ?
Przedstawiciele firm farmaceutycznych też się pchali i pchają nadal do lekarzy bez kolejek.
Co to dokładnie znaczy, że otrzymują wysokie świadczenia któe pozwalają im nie pracować ? Podaj konkretne nazwy tych świadczeń i ich wysokość, i nie troluj ogólnikami.
Jak kto ma za dużo pieniędzy to niech pomaga komu chce. Kto komu zabroni ?
https://wawer.um.warszawa.pl/-/zmiany-w-swiadczeniu-zakwaterowanie-wyzywienie
Pracownica Ostrowieckiego MOPS mówiła, że Ukraińcy nawet jak znajdą pracę w Polsce to i tak otrzymują te świadczenia na ich utrzymanie i wyżywienie ? MOże to i prawda, a może trolluje jak ruski troll :)
c.d. 22.10
A po co im przedłużać świadczenia ? Jak nie mogą znaleźć pracy w PL, to przecież mogą jechać szukać szczęścia w innych krajach UE. Dlaczego mielibyśmy zatrzymywać Ukraińców na siłe w Polsce ? Komu na tym tak bardzo zależy ? Zupełnie tego nie rozumiem. Każdy jest wolnym człowiekiem i może sobie mieszkać tam gdzie mu się najlepiej podoba. Emerytom, rencistom i innym niepełnosprawnym obywatelom Ukrainy przecież rząd ukraiński może nadal wypłacać świadczenia, do których byli uprawnieni na Ukrainie, bo po co obciążać tym polski budżet.
@Realista
Pewnie sam jesteś polskojęzycznym ukraińskim trolem. Weź się lepiej za robotę i nie licz, że Cię będą Polacy sponsorować kosztem coraz większej inflacji.
Kilka lat temu w Ostrowcu odbyło się spotkanie z ukraińskim lobbystą Bodnarem
http://web.archive.org/web/20201023083703/https://arl.ostrowiec.pl/2018/01/25/o-spoleczenstwie-obywatelskim-z-rzecznikiem-praw-obywatelskich/
@22:40
Dodano 25.01.2018 Spotkanie w CAO cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum Nr 1, dla której była to znakomita lekcja edukacji obywatelskiej.
Uczestnicy zapoznani zostali przez dr A. Bodnara z pracą Biura RPO oraz samego Rzecznika, kategoriami spraw i interwencji podejmowanych. Sami też czynnie włączyli się w dyskusję. Poruszali one różne kwestie, m. in.: problemy związane z funkcjonowaniem stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, problemy osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie, a także zagadnienia związane z codziennymi sprawami mieszkańców, które negatywnie wpływają na życie społeczne.
Wśród zgłaszanych tematów pojawiła się też sprawa reformy edukacji, którą zasygnalizowała młodzież oraz związane z tym obawy o przyszłość młodych ludzi, dla których poziom zdobytej w szkołach wiedzy będzie przekładać się na ich dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową.
Nie zabrakło też kwestii obaw o stan demokracji w Polsce, w tym o coraz mniejszy wpływ obywateli na kształt i jakość tworzonego prawa. Zwrócono uwagę na zjawisko oderwania polityków od elektoratu, brak konsultacji społecznych przygotowywanych ustaw i słaby kontakt polityków – przede wszystkim parlamentarzystów z wyborcami.
Dr Adam Bodnar starał się udzielić odpowiedzi na wszystkie zgłaszane wnioski i pytania, informował o działaniach jakie Biuro RPO podejmowało lub zamierza podjąć w sygnalizowanych kwestiach. Zachęcał też, aby – pomimo trudności – mieszkańcy nie zniechęcali się i tym bardziej otwarcie wskazywali oraz reagowali na wszystkie problemowe sytuacje. Jak zaznaczył – silny głos obywateli kształtuje opinie polityków i wpływa korzystnie na jakość tworzonego przez nich prawa.
Podsumowaniem spotkania była projekcja filmiku „FURTKA” nagrodzonego w konkursie „ZDROWO- KOMFORTOWO” autorstwa uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1. Rzecznik nie tylko pochwalił sam filmik, ale całą inicjatywę Agencji Rozwoju Lokalnego, która ma na celu aktywne włączenie młodzieży w kwestię profilaktyki uzależnień, promuje zdrowy styl życia i uświadamia jakim zagrożeniem są nałogi. Zachęcił też młodych do podobnych inicjatyw także na innych polach, służących realizacji własnych celów i planów życiowych. Podkreślił również, że takie działania to także ważny głos młodych w celu próby nawiązania dobrej i efektywnej komunikacji z dorosłymi, którzy swoimi decyzjami zarówno na szczeblu samorządowym jak i centralnym wpływają na przyszłość młodych i jakości ich życia. To ważne, gdyż – jak zaznaczył- dostrzec można, że dialog pomiędzy młodzieżą a starszymi nie jest najlepszy, a prawo dotyczące dzieci i młodzieży tworzy się z całkowitym pominięciem opinii tej grupy społecznej.
Dr Adam Bodnar podziękował wszystkim za liczny udział, który jego zdaniem dowodzi, że mieszkańcy poszerzają zakres swojej świadomości obywatelskiej i coraz liczniej dostrzegają, że działalność takich instytucji jak Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich odbywa się z korzyścią dla nich i sprawia, że ich głos jest słyszalny.
@23:12
Jeśli skrót kończy się tą samą literą co skracany wyraz, to na końcu skrótu nie stawiamy kropki.
Państwo polskie było i jest nadal ponoć zbyt biedne, aby wypłacać zasiłki Polakom, którzy pracują za minimalne ustawowe wynagrodzenie (tak jak np. w innych krajach UE jest), ale by sponsorować ukraińskich emerytów, bo rząd ukraiński o nich zapomniał, to ma kase ?
Wielu z nas słyszało historię o Ukraince, która dostała się do lekarza bez kolejki. Albo pogardziła pracą, bo otrzymuje wysokie świadczenia. Jeszcze inna odbiła Polce męża. Opowieści te wzbudzają silne emocje, bo uderzają w nasze najczulsze punkty. Ale nie wierzcie w nie bezkrytycznie i nie przekazujcie dalej. Stoją za nimi rosyjskie trolle, którym zależy, by nas skłócić i zniechęcić do pomagania Ukraińcom. O ich metodach oraz sposobach walki z dezinformacją w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała reżyserka teatralna Magda Szpecht, która postanowiła zostać Cyber Elfem.
6.39 Pewnie sam jesteś polskojęzycznym ukraińskim trolem. Weź się lepiej za robotę i nie licz, że Cię będą Polacy sponsorować kosztem coraz większej inflacji.