Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 32

              Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

              Ma zarabiać niemiec ot cała polityka..Remondis i cała sieć ich córek..uśmiechnij się

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

                Dla przykładu w Wałbrzychu, ale nie tylko, planowane jest ustawienie specjalnych białych pojemników na ubrania przy kontenerach na elektrośmieci. Ostrowiec wybrał linię tę przyjazną władzy, tak jak w Lublinie i dla własnej wygody wysyła mieszkańców ze szmatami na PSZOK. Kiedy MY- mieszkańcy wyślemy ich na ... polityczny pszok ?

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

                  Będą niższe opłaty za odbiór odpadów, gdyż zmniejszy się waga odpadów wyrzucanych do śmietników przydomowych?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 36

                  Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

                  W PSZOKu za darmo przyjmują odpady czy trzeba zapłacić albo się w jakiś sposób udowodnić, że jest się mieszkańcem gminy?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

                    https://um.ostrowiec.pl/punkt-selektywnej-zbiorki-odpadow-komunalnych.html

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 34

      Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

      3 stycznia 2025 Co można zrobić z używaną odzieżą? PSZOK i kontenery to niejedyne opcje

      "(...) Ekspertka przestrzegała, że sprawi to, iż zużyte ubrania trafią do spalenia, bo w gminnych ponad 2 tysiącach PSZOK-ów (średnio w Polsce jeden PSZOK przypada na 17 tys. mieszkańców) nie ma zorganizowanych sortowni, gdzie można by odpowiednio segregować ubrania, a potem wprowadzać je wtórnie na rynek. A tak działają firmy, które ustawiają w miastach kontenery. Lider tego sektora posiada 60 tysięcy pojemników w niemal każdej miejscowości w Polsce. Są one opatrzone logo Fundacji Eco Textil, firma współpracuje też z Polskim Czerwonym Krzyżem. Zebrany asortyment trafia do sklepów z odzieżą używaną, na eksport (firma podaje na swojej stronie, że to towar wyselekcjonowany pod potrzeby odbiorcy) lub jest przerabiany na czyściwo oraz paliwo alternatywne (frakcja RDF). (...)"

      https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/co-mozna-zrobic-z-uzywana-odzieza-pszok-i-kontenery-to-niejedyne-opcje,591491.html https://shorturl.at/oHjo5

      Czyściwo - materiał używany w zakładach przemysłowych i w warsztatach usługowych do wycierania znacznych zabrudzeń smarami, olejami, farbami itp. Najczęściej używane są do tego celu pozyskane w recyklingu szmaty, często specjalnie do tego celu segregowane. Wikipedia (PL) https://pl.wikipedia.org/wiki/Czy%C5%9Bciwo

      Paliwa alternatywne RDF (Refuse Derived Fuel) to paliwa produkowane z odpadów, które zostały odpowiednio wyselekcjonowane i przetworzone. Proces ten polega na mechanicznym rozdrobnieniu odpadów do odpowiedniej frakcji (granulacji), co pozwala na uzyskanie paliwa o wysokiej wartości...

      W większości instalacji MBP z odpadów produkuje się tzw. paliwa alternatywne: pre-RDF i RDF. Pre-RDF to wysokokaloryczna frakcja odpadów komunalnych, powstała w procesie mechanicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych.

      https://duckduckgo.com/?q=rdf+paliwo+alternatywne&ia=web

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

        Świetny interes dla handlarzy używaną odzieżą. Nie muszą nic płacić, przynajmniej oddającemu odzież.

        Pod płaszczykiem jakiejś fundacji np. Eco Textil , bo takie organizacje zwykle (jeszcze) dobrze kojarzą sie ludziom, można robić niezły interes.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

          Mówił mi raz jeden gościu, który kiedyś pracował, jako kierowca w jakiejś firmie handlującej używaną odzieżą, że któregoś razu rozładowywał tira z towarem i później powyskakiwały mu jakieś bąble na rękach. Towar był chyba z zagranicy. Można też dostać wysypki - ale czy to jest reakcja alergiczna, podrażnienie czy może się zdarzyć infekcja jakimś patogenem? Jaki ma zapach formaldehyd? Czy właśnie nim to jest odkażane? Czy oni te ciuchy piorą?

          https://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/898662,odziez-uzywana-jest-tak-samo-bezpieczna-jak-ta-z-fabryki.html

          https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/zakupy-w-lumpeksach-czy-uzywana-odziez-jest-bezpieczna/svm1ltq

          https://duckduckgo.com/?q=czy+odziez+uzywana+w+sklepach+jest+prana+bezpieczna&ia=web

          https://forum.gazeta.pl/forum/f,33793,ODZIEZ_UZYWANA.html

          "Re: czego nigdy nie kupiłabyś w sh (ang. second hand): bielizny, strojów kąpielowych, butów. Osobny temat to rzeczy dla dzieci. Nie powinny być one czyszczone chemicznie, a niestety wszystkie rzeczy w lumpeksach standardowo podlegają tej procedurze. Po co potem problemy z wysypkami itp."

          "a ja nie przepadam za lumpeksami...

          14.10.2005

          Po pierwsze, że jest ich tak dużo. Na Pradze, gdzie mieszkam- są niemal na każdym kroku.

          A poza tym:

          - nie lubię tego charakterystycznego zapachu...

          - mam wątpliwości moralne (ktoś w Holandii lub WB oddaje ubranie sądząc, że to zbożny cel, a tymczasem biznes szmaciany ma się dobrze). Jedynie Humana People jasno mówi, co się dzieje z odzieżą używaną, w jakim celu sprzedaje się ją.

          Kiedyś w lumpeksach zaopatrywali się najbiedniejsi, a teraz łowcy okazji i...hazardziści tudzież zakompleksieni, którzy chcą mieć pełną szafę ciuszków z jakimś znanym logo.

          Rozmawiałam kiedyś z szefową jednego z większych ciucholandów. To właśnie ona nakreśliła mi obraz ich klienta: logowicz. Ponoć są tacy, szczególnie starsze panie, które mają już góry ubrań i wciąż polują na okazje, by mieć więcej i

          więcej...

          To takie socjologiczne dywagacje.

          I żeby nie było, że jestem taka do końca ANTY: Kupiłam kilka rzeczy dla dzieci (kurtki, spodnie). Kiedyś pediatra powiedziała mi, że dzieci często dostają wysypki po ubraniu bezpośrednio na ciało jakiś rzeczy używanych.

          Ponoć środki dezynfekujące, jakie stosowane są podczas cargo mają bardzo silne działanie. Dla siebie nigdy nic nie kupiłam. Nie stać mnie na nowe kreacje od George ale wolę polskie ciuchy, na szczęście mam mamę krawcową, więc sobie jakoś radzę. Trochę dobija mnie ta MODA na ciucholand (skądinąd jakież wymyślne te nazwy dla używanych ubrań!). Wiele fajnych i niedrogich ciuszków można kupić podczas wyprzedaży, w internecie itp. Nie, nikt nie namówi mnie na ubieranie się tam."

          Kiedyś ludzie kupowali też w ciucholandach i sprzedawali w internecie, albo jeszcze gdzieś indziej, może na jakiś targach?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

            Kiedyś myślałem, że to jest wyprane w jakimś najtańszym śmierdziuchowatym "przemysłowym" proszku/detergencie (jednak przebadanym dermatologicznie i bezpiecznym) i dlatego ma taki zapach, a to się okazuje, że nie wiadomo czym oni tą odzież uzdatniają aby ponownie wprowadzić na rynek. Dostałem raz niewielkiej wysypki na ramieniu od białego t-shirt-a z logiem, bo go nie wyprałem przed założeniem. Czysty był, wyglądał na wyprany a zapach nie był zbyt intensywny. W końcu wchodzi się do sklepu a nie do śmietnika, prawda? Jak kupujecie nowe w sklepach, to też od razu pierzecie? Przecież sklep z używaną odzieżą to nie śmietnik? Sądziłem, że ta odzież używana jest wyprana i bezpieczna. W końcu od czego są sanepidy? Wiele osób tak sądziło skoro jej nie prało. Sklep, który to sprzedawał nie informował, że te ubrania nie nadają się od razu do używania i że trzeba je najpierw dobrze wyprać. Nie wiem jak jest teraz. Kiedyś za dzieciaka daaawno temu coś tam miałem kupione w ciucholandzie i miałem pozytywne wspomnienia, bo nic się nie działo - nie pamiętam czy wtedy ta odzież też miała taki specyficzny zapach i pewnie rodzic wyprał od razu.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

              wrzucając dary do naszych kontenerów

              – Wspomagasz osoby potrzebujące,

              – Wspierasz lokalne programy pomocy społecznej,

              – Płacisz mniej za wywóz śmieci,

              – Chronisz środowisko naturalne

              – Promujesz recykling oraz ochronę środowiska

              – Wspomagasz Stowarzyszenie Animal SOS w Aleksandrowie Łódzkim https://humana-poland.pl/

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 46

              Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

              Zna ktoś jakieś przypadki aby sanepid jakiś kiedykolwiek zainterweniował, bo ludzie dostają wysypek po ubraniach z ciucholandów? A może sanepidy doskonale znają problem ale nic z nim nie robią, bo nikt ich nie przyciska?

              Czy odzież używana jest odpadem? Przedsiębiorcy zajmujący się sprowadzaniem odzieży używanej, czyli głównie właściciele lumpeksów, dzielą ją na dwie kategorie. Albo uda się to sprzedać w Polsce, albo jest to odpad. Co zrobić z Niesprzedaną odzieżą używaną? https://swyft.pl/czy-odziez-uzywana-jest-odpadem/

              Od 2025 roku ubrania i buty zbierane odrębnie. To może być kolejna fikcja

              TEMAT DNIA ODPADY ŚRODOWISKO PRAWO EUROPEJSKIE AKTUALNOŚCI

              Data dodania: 07.08.2024 Czytaj więcej na Prawo.pl:

              https://www.prawo.pl/biznes/ubrania-i-buty-odrebna-frakcja-odpadow-od-2025-r,528414.html

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 40

        Odp.: PSZOK gminy Ostrowiec 2025

        Kilka lat temu czytałem ale nie jestem pewien o której firmie i chyba dotyczyło to kontenerów ze znaczkiem PCK, pewnie na tym forum pisałem, ale weź to teraz znajdź w tym forumowym bałaganie :) PCK sprzedawał te ciuchy a dopiero zarobione pieniądze przeznaczał na cele harytatywne lub kupował za nie nowe ubrania?

        https://duckduckgo.com/?q=kontener+pck+odziez&iax=images&ia=images

        Majątek ze starych szmat. Co się dzieje z odzieżą zbieraną do kontenerów PCK?

        Data publikacji: 10.02.2019, 08:13 Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020, 11:32

        Paliwo alternatywne, dywany, czyściwo fabryczne, asortyment szmateksów w kraju lub za granicą – tak wiele nowych zastosowań mają wyrzucane przez nas ubrania. Leszek Wojteczek, właściciel Wtórpolu, na odpadach z szafy w 2018 r. zarobił 10 mln zł. A przy okazji sprząta Polskę, przetwarzając 70 tys. ton używanej odzieży rocznie

        Leszek Wojteczek, założyciel Wtórpolu, zaczynał od przywożenia odzieży używanej z Niemiec. Teraz jego pracownicy przerabiają jej 300 ton dziennie

        Leszek Wojteczek codziennie wstaje przed szóstą. Musi zdążyć na poranną kontrolę odzieży zwożonej z 57 tys. kontenerów rozstawionych na terenie całego kraju. Używane kurtki, spodnie, bluzki, ale i brudne szmaty popakowane w stare torby foliowe przeładowywane są z metalowych pojemników Polskiego Czerwonego Krzyża na naczepy jego firmy, skarżyskiego Wtórpolu, a następnie zwożone do sortowni, gdzie pracownicy na taśmie produkcyjnej dzielą je na wiele kategorii.

        Ten tekst pochodzi z wydania Forbes 2/2019

        https://web.archive.org/web/20210118083747/www.forbes.pl/biznes/los-odziezy-zbieranej-do-kontenerow-pck-przez-wtorpol/dmnh1l8

        http://img.liczniki.org/20250106/co_Wtorpol_robi_z_uzywana_odzieza-1736175759.png

        http://img.liczniki.org/20241217/Czym_naszpikowane_jest_forum-1734428539.png

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 52

      Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

      Niech postawia kontenery, albo worki niech dadzą na taką odzież i niech sami zabierają jak jeżdżą. Nie dość, że placu się krocie za śmieci, to jeszcze mam jeździć ze starymi gaciami przez całe miasto, żeby je wyrzucic? Kogoś mocno pogięło.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Uśmiechnięty PSZOK gminy Ostrowiec!

        masz racje ja to i tak będę wrzucał do zmieszanych smietnika z domu nie będe robił starych skarpet czy majtek nie będe składował,biorą za wywóz niech sobie segregują na swoim placu

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
3 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Kamo Polska Kamil Pastuszko
Branża: Elektryczne usługi
Dodaj firmę