8 i 9 października we Wrocławiu odbył się XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet - największe feministyczne wydarzenie w Polsce. Celem jego organizatorów jest przypominanie, jak istotną rolę ma działanie na rzecz równości kobiet i mężczyzn w obszarze praw, szans i możliwości, a także działanie na rzecz uznania godności, autonomii i wolności wszystkich obywatelek i obywateli, w tym grup wykluczonych i dyskryminowanych.
https://rejestr.io/krs/347440/stowarzyszenie-kongres-kobiet
https://rejestr.io/krs/464964/stowarzyszenie-dolnoslaski-kongres-kobiet
https://rejestr.io/krs/445914/stowarzyszenie-koninski-kongres-kobiet
https://rejestr.io/?q=STOWARZYSZENIE%20KONGRES%20KOBIET
https://rejestr.io/?q=STOWARZYSZENIE%20KOBIET
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome, PMS) to zespół subiektywnych i obiektywnych dolegliwości, które występują zawsze w drugiej fazie cyklu. Ustępują dopiero w chwili rozpoczęcia miesiączki i w znacznym stopniu utrudniają aktywność życiową kobiety.
Zagraniczne koncerny farmaceutyczne próbowały to leczyć lekami przeciwdepresyjnymi typu SSRI.
Prozac'iem (fluoksetyna) na chęć życia... w małych dawkach.
Przecież te wszystkie kobiety z tzw. zespołem przedmiesiączkowym powinny być leczone tak, jak leczy się lekooporne schizofrenie paranoidalne...
(...) Polityk przyznał, że skala cierpień i zagrożeń w Polsce jest bez porównania mniejsza. Zastrzegł jednak, że "gdy patrzy na Polki, w tym na swoje wnuczki, to czuje, że jest to nie do pomyślenia, aby miały wyrastać w kraju, w którym kobieta będzie musiała walczyć o swoje fundamentalne prawa".
- W kraju, gdzie symbolami będzie Iza z Pszczyny czy Agnieszka z Częstochowy, gdzie będzie się mówiło o tym, czy kobieta ma prawo przeżyć. To jest nie do zaakceptowania. I faceci są też za to odpowiedzialni, że te groźne twarze tych bardzo często bezwiednych, politycznych staruchów w Moskwie, w Teheranie czy w Europie, którzy zawsze gdzieś tam stoją z tyłu i kiedy kobiety podnoszą głowę, podnoszą kwestię swoich fundamentalnych praw, wysyłają na nie policję, prokuratorów, czynią ich życie naprawdę czasami nie do zniesienia i czasami kończy się to tragiczne - mówił lider PO. (...)
Wstań, powiedz: nie jestem sam
Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,ich_troje,powiedz.html
A to ja nie jestem w temacie... Nawet nie zrozumiałem co napisałeś :) Ale już wiem.
"Oczy schowane za okularami, fryzura na "jeżyka" i wygląd typowego informatyka - tak przez lata prezentował się Jacek Łągwa, współzałożyciel zespołu Ich Troje. To właśnie on skomponował największe przeboje słynnej grupy."
Zazwyczaj kojarzy się dobrze frontman'a grupy, a reszte zespołu nie koniecznie, chyba że było się lub jest fanem zespołu. Wygląd typowego informatyka ? Są i bez okularów, i z długimi włosami, ale może nie są typowi :)
Kim jest typowy Janusz? Z tym pytaniem musi zmierzyć się wiele osób
Bo każdy Janusz ma swoją Grażynę W imię zasady, że miłość jest ślepa, musisz znaleźć swoją podporę życiową, która towarzyszyć ci będzie do końca twych dni. Nie jest to proste zadanie, gdyż ta jedyna, wyśniona, wymarzona Grażynka musi wyróżniać się pewnymi walorami wizualnymi i estetycznymi spośród tych wszystkich wychudzonych szkap bez wyrazu.
Znowu stereotypy. A czym tak naprawdę jest stereotypia ?
Stereotypia – ciągłe powtarzanie bezcelowych lub rytualnych ruchów, postaw ciała, wypowiedzi występujące u osób z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami ze spektrum autystycznego, dyskinezami późnymi, stereotypowym zaburzeniem ruchowym, a także z innymi zaburzeniami. Stereotypią może być wykonywanie prostych ruchów, takich jak kołysanie ciałem, a także złożonych, jak na przykład naprzemienne krzyżowanie nóg, a także wykonywanie ruchów marszowych w miejscu. Stereotypie słowne to perseweracje.
Stereotypia występuje także u zwierząt przebywających długo w zamknięciu w sztucznym środowisku, np. w ogrodach zoologicznych, hodowlach przemysłowych, fermach zwierząt futerkowych. Wzbogacanie otoczenia, dostarczanie zwierzętom różnych dodatkowych bodźców i powiększanie wybiegów opóźnia lub zmniejsza intensywność stereotypii.
Perseweracja (łac. perseveratio – obstawanie przy czymś) – objaw niektórych zaburzeń psychicznych, polegający na uporczywym powtarzaniu tej samej czynności (mogą być to słowa, zdania, skojarzenia, ale również fragmenty melodii lub omyłki), mimo zaniku wywołującej ją przyczyny.
Występuje w schizofrenii, katatonii, otępieniu, upośledzeniu umysłowym, osobowości anankastycznej.
Przepisy Komisji Europejskiej wdrażające globalną farmaceutyczno-wojskową skrzynkę zabijającą
Również krótka odpowiedź na ostatni post Roberta Barnesa.
https://bailiwicknews.substack.com/p/european-commission-regulations-implementing
Zwid-19 może napisz jaką masz diagnozę, co ? Myślę, że wielu forumowiczów chciałoby to wiedzieć, albo czym się zajmujesz oprócz pisania i wklejania na forum politycznie podejrzanych linków ;)