Komisja Europejska chce zamrożenia działania Izby Dyscypkinarnej. Czyżby kolejna porażka Pisu ?
Powstanie tej Izby jest niezgodne z prawem unijnym,do którego musimy się stosować,aby nasze wyroki były respektowane w krajach Unii. Wejście do struktur to nie tylko branie,to są też obowiązki. A przypomnę że to Lech Kaczyński podpisywał wiele porozumień z UE w tych sprawach.
No i co . Najwyżej dostaniemy sankcje , albo wyjdziemy z z Unii .
Hiszpania jakoś się nie przejmuje a Francją w ogóle nie chcą się zajmować, choć jest naprawdę czym. To jak To jest ? Są równi i równiejsi ?
Chcieć a móc, to dwie różne sprawy.
Komisja sobie może chcieć. A my zrobimy to co w naszych kompetencjach. Czyli uchwalimy USTAWĘ !
https://propolski.pl/opozycja-przegrala-w-senacie-zabraklo-tylko-jednego-glosu/?fbclid=IwAR250Izm41ShH4DOacAolYNxu5wezN4fuyIHcD1Ybft_18HTF-Ax8VLP-G4
Masz racje, ze many zdrajców, ale ataku na sądownictwo nie nazwałbym , ze to jest zdrada . Nazwałbym to raczej głupota, no chyba , ze narażanie Polski na sankcje unijne i polexit. Ci sądzicie o monteskiuszowskiej zasadzie trójpodziału władzy ? Czy teoria ta jest ułomna . Przecież konstytucja 3 Maja już na niej sie opierała .
Polski prawo jest wazniejsze od unijnego. Z uni nie trzeba wychodzic, jeszcze kilka lat i unia sama sie rozpadnie.
Naousz z czego wynika to, ze polskie prawo jest ważniejsze od unijnego . Cieszę się , ze zabierasz głos , ale pewnie zabierając głos wiesz z czego to wynika
Zasada pierwszeństwa prawa unijnego – zasada, która nie występuje expressis verbis w traktatach lecz jest jedną z podstawowych zasad występujących w prawie unijnym. Wynika głównie z orzecznictwa TSUE. Mówi ona, że:
prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego,
państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego,
krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym,
w razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego,
późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa unijnego.
Zakres podmiotowy tej zasady został wyrażony w orzeczeniach Rewe-Zentral AG i Erich Ciola, gdzie Trybunał stwierdził, iż zasada pierwszeństwa wiąże wszystkie organy państwowe (organy konstytucyjne, administracje rządową i samorządową) Zakres przedmiotowy zasady został określony w sprawie Van Gend & Loos i Fratelli Constanzo vs Commune di Milano. Zasada ta dotyczy wszystkich rodzajów aktów normatywnych w wewnętrznym porządku prawnym.