Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Wlasny dom

Ilość postów: 78 | Odsłon: 5417 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
        • Odp.: Wlasny dom

          Własny dom tak jeśli kogos na to naprawdę stać. Będąc na wyjedzie służbowym jeden Niemiec zapytał mnie dlaczego mówi sie, że w Polsce bieda. Wiedział również, że pracownik produkcyjny w naszej czesci kraju zarabia nie wiecej niż 3-4 EUR na h. Powiedział, że on sobie nie wyobraża całe życie oszczedzać, nie zwiedzić świata i nie pokazać go dzieciom, jeść jedzenie słabej jakości itd...na zachodzie mało kto posiada własne mieszkanie w bloku, a co dopiero dom, mimo to ludzie wydają się być szcześliwsi, nie plują jadem tak jak tu , nie ma tego życia na pokaz zesr... sie a wystaw.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 52

        Odp.: Wlasny dom

        A w Kaliforni to domy kosztuja po kilkadziesiat milionow dolarow, wiec twoje ogrodzenie to nedza.Mozna taniej, mozna drozej.Cena nie odzwierciedla tez urody domu i jego funkcjonalnosci.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 54

        Odp.: Wlasny dom

        Kupiłam dom nie dawno 150 m za 350 tys

        Wprowadziłam się i mieszkam bez remontu

        Po co się babrać z budowa!

        Gość_Zosia
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 55

        Odp.: Wlasny dom

        Śmieszą mnie takie teksty. Żalisz się czy chwalisz.

        Są ludzie którym nie trzeba wiele do szczęścia, a są tacy co i ferrari uznają za biedę. Ten post nie jest dla Ciebie od gościu ogrodzenia. Wejdź na forum w Aninie i tam się chwal.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 65

        Odp.: Wlasny dom

        było dać do piekarza wyszło by 50 000 zł

        Gość_ja to wiem
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 56

      Odp.: Wlasny dom

      Marcin1 polecam Ci kanał na yt domza150tys

      Tam Łukasz budowlaniec pokazuje jak tanio budować dom, ma też projekt do kupienia o pow 106 m2 ,jest też forum na którym ludzie którzy sami się budują, pokazują kosztorysy wydatki zdjęcia z realizacji swoich domów, jest tego coraz więcej, coraz więcej odważnych którzy biorą budowę w swoje ręce,naprawdę zacznij od tego a z czasem wszystko Ci się rozjaśni.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Wlasny dom

        Kazdy sie wymadrza a gowno wie!

        Rob swoje I sluchaj glupich ludzi!

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Wlasny dom

          W temacie garażu.

          -roboty ziemne wraz podłogą 5200 zł

          -ściany nosne ,dach(blachodachówka) 11000 zł

          -otynkowanie,wykończenie ,malowanie,tani gres na podłodze 8700 zł

          -brama garażowa 3300zł

          Całość kosztów 28200 zł,garaż 35m2.Wykonanie pierwsza klasa.Więc gościu sympatyczny,który wydałeś aż 45 tys.,oczekujesz podziwu,peanów za twoje bohaterskie trwonienie pieniędzy?Czy też współczucia,że jesteś taki naiwny myśląc,że tylko ty miałeś ten zaszczyt budowy garażu.Garaż budowałem dla siebie,bez żadnej ściemy czy oszczędzaniu na materiale.Ktoś budując np.pod wynajem,tnie koszty i taki garaż bedzie go kosztował nie więcej jak 15 tys.

          To samo jest z budowaniem domu.Chcecie byc bohaterami rozpowiadając na lewo i prawo ile to kasy musicie włożyć w budowę.Prawda jest taka,że zawyżacie wszystko,by wzbudzić zazdrość i pozorny podziw otoczenia.To wszystko można sprawdzić,więc nie chwalcie się swoimi wydatkami.

          Kiedyś jeden z nowobogackich kupił samochód prosto z salonu.Na pytanie o cenę,odpowiedział,że po znizce zapłacił 110 tys,bo normalnie ten model kosztuje ponad 180 tys.Okazało sie,że ten samochód w full opcji wyposażenia kosztuje około 140 tys.Po co i na co dodawać sobie zwiekszoną sumę?Ani to splendoru,ani inteligencji,ani szacunku w oczach innych nie uzyska.Cała mentalnośc tego ostrowieckiego,specyficznego środowiska.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 61

          Odp.: Wlasny dom

          śmiać się czy płakać biedaku nad Tobą?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Wlasny dom

            Marcin 1

            Pomysł wybudowania własnego domu jest dobry i ma sens,

            ALE (moim zdaniem)

            1. jeśli wiele prac możesz wykonać sam lub wykona Ci je ktoś bliski lub zaprzyjaźniony po kosztach, to decyduj się na budowę

            2. jeśli do wszystkiego musisz zatrudnić fachowców, to dobrze wszystko oblicz, przemyśl dwa razy i weź pod uwagę, żę TERAZ rynek usług budowlanych jest rynkiem wykonawcy.

            3. nie sugeruj się tym ile ktoś zapłacił trzy lata temu, bo ceny poszły bardzo, bardzo w górę

            4. przygotuj się na większy koszt niż zakładany czyli daj sobie margines bezpieczeństwa finansowego

            Powodzenia

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Wlasny dom

              Zabiorę głos w tej dyskusji z racji tego,że jestem budowlańcem i mam jako takie pojęcie w temacie poruszonym tu na forum.Wiele racji maja ludzie,którzy piszą o wysokich kosztach,lecz najczęściej nie do końca jest to prawdziwe.Dom,a dom-chociaż niby to samo-to jednak są dwie różne sprawy.Wcale sie nie dziwię,że ktoś pisze o 600 000 zł za budowę 150m2 domu.Jeden wyda 600 000 ,a drugi wyda 300 000 zł i bedzie tez mieszkał.Przede wszystkim koszt postawienia domu związany jest z czynnikami takimi jak:piwnica,poddasze mieszkalne,ilośc łazienek.Inne bedą koszty budowy domu parterowego bez podpiwniczenia,a inne z piwnicami.Stan surowy zamkniety jest dopiero etapem,którego koszty można porównywać do takich samych.Nie ma wielkiej rozbieżności w cenie.Kwestia wykończenia jest tym,co decyduje,że ktoś zapłaci horrendalnie duzo,a iny o wiele mniej.Jednemu pasują np.płytki po 150 zł za metr ,a inny zadowoli sie płytkami po 30 zł.I tak jest ze wszystkimi materiałami wykończeniowymi.Nawet jak ktoś napisze,że za dom 150m2 zapłacił ponad milion,to tez uwierzę.Szybki przykład-taras 30m2 pokryty drewnem egzotycznym plus robocizna wyniesie około 20 tys.Ten sam taras w płytkach gresowych-około 2 tys.Jeden wyda na armature łazienkową 30 tys,a drugi 6 tys i łazienka też bedzie spełniała swoją funkcję użytkową.Farby do malowania-jeden się zadowoli zwykłym duluxem za 100 zł puszka ,innemu będzie pasować benjamin moore -puszka około 500 zł,itd.itd.Wg mnie,koszt budowy domu 50m2 wraz z wykończeniem,oczywiście bez mebli,nie powinien przekroczyć120 000 zł,zachowując umiar i rozsądek w doborze materiałów wykończeniowych.Pozdrawiam forumowiczów.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Wlasny dom

                no i w końcu normalna wypowiedź, ale jest jeszcze alternatywa na budowanie w systemie tradycyjnym (murowanym) i tu mam taki o to przykład, polecam posłuchać tych dwóch gości o podejściu do budowania domów

                https://www.youtube.com/channel/UCyOh12rkWYRus_m8wLhtgSw

                https://www.facebook.com/domyzamniejniz100tysi

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 66

                Odp.: Wlasny dom

                https://www.youtube.com/watch?v=C39L1Mx6DAQ&feature=youtu.be

                Dom stan surowy zamknięty 70m2 ok 25 tys zł Dom bez Pozwoleń 35m2

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 67

                Odp.: Wlasny dom

                10.03,bardzo rozsądne podsumowanie

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Wlasny dom

                  Ja kupiłem gotowiec! Przywieźli zdemontowali

                  Piekny,wygodny,nowoczesny. Rodzina lubi bardzo. 150 tys zł polskich! Tylko mebelki wstawić. Mój znajomy już 15 lat w takim mieszka i nic jeszcze się nie zniszczyło.

                  Można wybierać są różne opcje i rozmiary i ceny do negocjacji.

                  Gość_Paweł
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Wlasny dom

                    Paweł,jeśli Ci dom przywieżli to i ten dom zmontowali ,zdemontuje ten dom zapewne Twój wnuk lub syn gdy mu się znudzi.Domyślam się ,że nabyłeś domek budowany tzw metodą szkieletową zwany potocznie kanadyjczykiem.Rozsądna ,szybka budowa a mieszkasz tak samo jak w domu z cegły czy pustaka,też brałem pod uwagę ta formę budowy.W internecie można poszperać i zawsze coś ciekawego niedrogiego można kupić.Większość pisarzy tu piszących ośmiesza się wzajemnie wypisując ceny kosmiczne budowy domu.

                    Gość_asesor
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Wlasny dom

                      Własny dom nie jest dla leni. Dom własny to aktywność życiowa. Każdy dom ma swój charakter nie ma takiego samego i nie będzie. Zachęcam każdego do osiągnięcia celu.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Wlasny dom

                        Ciekawa jestem, jaką decyzję podjął założyciel wątku i czy zechce się nią podzielić na forum.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
FHU MALPOL Halina Michalec
Branża: Nieruchomości
Dodaj firmę