16 stycznia - o rocznicy wyzwolenia miasta Ostrowca Świętokrzyskiego spod hitlerowskiej okupacji nikt już chyba nie pamięta. 16 I 1945 r. to bardzo ważna dla nas ostrowczan data i jak widzę tylko niewiele osób o niej pamięta. Czy nasi przedstawiciele -tak ze starostwa jak i z urzędu miasta upamiętnili jakoś dzisiejszą rocznicę?
Totalna cisza. Żadnych kwiatów, uroczystości. Wszyscy chyba pojechali do Starachowic.
Wyzwolenie?
"Boże, (…) szłam przez naszą wioskę, a tu tak przy drodze kilku żołnierzy gwałciło kobietę. Wyobrażasz sobie! Jak zwierzęta, jak psy, nawet się nie ukryli, tylko tak przy wszystkich, tak przy drodze! (…) Do dzisiaj pamiętam te ich zapite twarze, gwałcili ją i bili, a ci, co patrzyli, śmiali się i wykrzykiwali coś po rosyjsku. Biedna ta kobieta, znałam ją - mieszkała niedaleko nas, miała trójkę dzieci. Po tym wszystkim nie doszła już do siebie, tydzień leżała i w końcu zmarła".
https://opinie.wp.pl/jestem-polka-jezus-maria-gwalty-zolnierzy-armii-czerwonej-6125109199599745a
ciemniak12 - miasto Ostrowiec Świętokrzyski zostało wyzwolone 16 stycznia 1945 r. Nie cytuj tu zdarzeń, które nie dotyczą Ostrowca.
A miasto Ostrowiec to gdzie leży? W Chinach?
To, że na wsiach wojska rosyjskie gwałcili i grabili, nie znaczy, że tak było i w Ostrowcu ( wiemy, że nie leży w Chinach). Ostrowca wojska rosyjskie nie opanowały. Poczytaj trochę na ten temat np. "Chłopaki z ostrowieckich lasów"
Ciekawa argumentacja. Może i gdzie indziej gwałcili Polki na potęgę, ale nie robili tego na mojej ulicy, więc cóż mnie to obchodzi?
"Na masową skalę gwałty na Polkach zaczęły się po rozpoczęciu ofensywy zimowej. Zdarzały się już w Krakowie w styczniu 1945 r. i podczas zdobywania twierdzy Poznań. W tym ostatnim mieście były wypadki, że żołnierze radzieccy prosili młode kobiety o rzekomą pomoc przy opatrywaniu rannych, w rzeczywistości gwałcili je. Jednak fala gwałtów, jaka przeszła wiosną i latem, była przede wszystkim falą odbitą, przeniesieniem brutalnego zachowania wobec niemieckich kobiet na Polki. Przyszła od morza, z Prus Wschodnich oraz ze Śląska. W liście wysłanym 17 kwietnia 1945 r. z Gdańska, Polka, prawdopodobnie ubiegająca się o pracę w otoczeniu radzieckiego garnizonu, skarżyła się, że została zgwałcona siedem razy: „Chciano nas chętnie, bo my mówiliśmy po polsku. Gdy jednak już słyszałam, że wszystkie te kobiety po 15 razy gwałcono, przestraszyłam się bardzo i poszłam z powrotem. (...) Raz tej nocy zostałam zgwałcona, ta hańba odbyła się na oczach ojca. (...) Mnie zgwałcono 7 razy, to było straszne”.
Czy Kraków i Poznań to też wieś? A temat Żołnierzy Wyklętych jak rozumiem, też Pana nie wiele obchodzi? W końcu to byli bandyci.
Dziś też gwałcą, mordują, kradną. Wczoraj była rocznica wyzwolenia Ostrowca. Wyzwolenia. To nie wątek o gwałconych kobietach. Cytat "Boże, (…) szłam przez naszą wioskę," Szła przez wioskę a nie przez Kraków czy Poznań. A jak ciemniak12 upamiętnił rocznicę wyzwolenia naszego miasta?
Tak samo jak się mordują więc o po co wspominać o jakimś shoah, prawda? Polska na wyzwolenie czekała jeszcze wiele dekad więc proszę nazywać rzeczy po imieniu - świętowaliście państwo czas nowych zbrodni, rzezi, gwałtów i mordów. Zmienił się tylko oprawca.
A może wystarczy dobrze doczytać temat postu "wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji". W temacie jest wyraźnie podane spod czyjej okupacji.
I zastąpienia jej okupacją sowiecką. O tym oczywiście nie zapomnieliście jak co roku Państwo powiedzieć, prawda?
Te sprawy dotyczyły całej Polski. Rozumiecie towarzyszu - to taki kraj obecnie leżący między Odrą, a Bugiem.
Dotyczyły ale nie wszystkich i nie wszędzie. Nikt nie neguje, że tak nie było, bo było. Nie wszędzie jednak dopuszczano się takiej bestialskiej przemocy. Ostrowiec został wyzwolony spod hitlerowskiej okupacji i tego dotyczy post.
Definicja wyzwolenia: odzyskanie niepodległości, niezależności. Proszę nazywać zwyczajnie rzeczy po imieniu, a nikt nie bezie protestował. Było to zwykłe zajęcie miasta przez jednostki Armii Czerwonej. Jeśli "świętowalibyście" Państwo dzień wkroczenia sowietów do Ostrowca to wasza sprawa. Ale proszę nie używać fałszywego nazewnictwa wobec faktu jaki miał miejsce 16 stycznia 1945 roku.
16 stycznia 1945 roku jest dniem wyzwolenia Ostrowca spod hitlerowskiej okupacji.
I zastąpienia jej okupacją sowiecką. O tym oczywiście nie zapomnieliście jak co roku Państwo powiedzieć, prawda?
Jakby nie Rosjanie to by Ciebie nie było na tym świecie ewentualnie byłbyś podludziem u Niemca.Należy uczcić tych którzy goniąc szkopa gineli nie na swojej ziemi przynosząc nam wolność.Sprawą oczywistą jest dochodzić prawdy i sprawiedliwości w stosunku do tych Rosjan którzy nas okupowali,męczyli i torturowali.Należy jedno oddzielić od drugiego.