Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Zasiłek z mopsu

Ilość postów: 272 | Odsłon: 25327 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Pracownikom MOPSu - symulator pustego portfela,

                          a pracownikom sądu i sędziom - symulator więzienia.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Oświadczenia majątkowe:

                          Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim os. Słoneczne 49

                          https://samorzad.gov.pl/web/powiat-ostrowiecki/orlowska-ewa-dyrektor-domu-pomocy-spolecznej-w-ostrowcu-swietokrzyskim-os-sloneczne-49

                          Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Grabowiecka 7

                          https://samorzad.gov.pl/web/powiat-ostrowiecki/nowak-karolina--dyrektor-domu-pomocy-spolecznej-w-ostrowcu-swietokrzyskim-ul-grabowiecka-7

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Data kontroli: 19.12.2018 | Kontrola kompleksowa dotycząca realizacji świadczeń z pomocy społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św.

                          Podmiot kontrolujący: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia

                          Głównymi problemami wystepującymi w środowisku, wymagającymi interwencji MOPS jest: ubóstwo, niepełnosprawność oraz długotrwała lub ciężka choroba.

                          Zasiłki stałe. Z informacji przekazanych przez Dyrektora MOPS wynika, że w 2018 r. pomoc w formie zasiłu stałego przyznano dla 665 osób.

                          Zasiłki okresowe. Z informacji sporządzonej przez Dyrektora MOPS wynika, że Ośrodek w 2018 r. pomocą okresową objął 186 osób. Głównym powodem przyznania tej formy wsparcia było bezrobocie.

                          https://bip.kielce.uw.gov.pl/bip/kontrole-i-audyt/kontrole/14650,Kontrola-kompleksowa-dotrealizacji-swiadczen-z-pomocy-spolecznej-w-Miejskim-Osro.html

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 241

                          Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Ja mam cukrzyce insulinozalezna juz cwierc wieku z tendencja do hipoglikemii co oznacza ze mam duze prawdopodobienstwo zapasc w spiaczke cukrzycowa dltego chodze z zona i ze slodyczami by podniesc cukier we krwi.w razie hipoglikeemii Bylem na Komisji i dostalem tylko zaswiadczenie o umirkownym stopniu niepelnosprwnosci czy to prawidlowe orzecenie?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Jarosław Jacek Górczyński w Radio Ostrowiec: "Jest takie rozdawnictwo, że nikt niechce przyjść do pracy, bo nagle się okazuje, że nie opłaci się pracować, bo ma się dodatek z tego, dodatek do mieszkania, dodatek na następna rzecz i tu jest też olbrzymi problem"

                          https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/3197665,prezydent-ostrowca-swietokrzyskiego-z-kolejnymi-zarzutami-sad-przedluzyl-mu-areszt-tymczasowy

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          03.02.2009 Urzędnik musi być wykształcony [autor: Michał Cyrankiewicz]

                          Na kierowniczych stanowiskach można zatrudnić jedynie osoby posiadające tytuł licencjata, magistra lub inżyniera. Ponadto niektóre piastować mogą jedynie osoby legitymujące się określonym wykształceniem: ekonomicznym bądź prawniczym

                          Wymagania kwalifikacyjne określają przepisy ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych https://lexlege.pl/ustawa-o-pracownikach-samorzadowych/

                          Najważniejszy w tej kwestii jest art. 6, w którym określono wymagania, jakie spełniać muszą wszyscy pracownicy samorządowi, czyli nie tylko ci, który są zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych. Zgodnie z jego treścią pracownikiem samorządowym może być osoba, która jest obywatelem polskim, ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych, a także posiada kwalifikacje wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Zaznaczyć w tym miejscu trzeba, że [b]ustawa przyznaje kierownikowi samorządowego zakładu pracy kompetencje do wskazania stanowisk, na których mogą być zatrudnieni niemający obywatelstwa polskiego mieszkańcy Unii Europejskiej [/b]oraz obywatele innych państw, którym na podstawie odrębnych przepisów (umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego) przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 11 ust. 2 ustawy).

                          Na stanowiskach urzędniczych

                          Poza wymienionymi powyżej wymaganiami trzeba spełniać jeszcze kilka dodatkowych. Po pierwsze trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. Szeregowemu urzędnikowi wystarczy średnie. Aby znaleźć zatrudnienie na stanowisku kierowniczym, trzeba się legitymować dyplomem ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów ustawy o szkolnictwie wyższym.

                          Ponadto osoba zatrudniona na stanowisku kierowniczym powinna posiadać odpowiedni staż pracy, wynoszący co najmniej trzy lata. [b]Nowością jest możliwość zatrudnienia na tych stanowiskach osób, które przez co najmniej trzy lata prowadziły działalność gospodarczą, pod warunkiem że jej charakter jest zgodny z wymaganiami na danym stanowisku.

                          Pamiętać również należy, że każdy samorządowy urzędnik musi się cieszyć nieposzlakowaną opinią. Nie można również zatrudnić na tych stanowiskach osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. !!! Zakaz zatrudniania trwa do czasu zatarcia skazania, czyli przez cały okres, w którym nazwisko określonej osoby figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym. !!! Skazanych nie można również zatrudnić na podstawie wyboru (np. wójt, starosta, marszałek) oraz powołania (skarbnik gminy powiatu, albo województwa, zastępca wójta).

                          Dla sekretarza i skarbnika...

                          Na stanowisku sekretarza może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w urzędzie gminy (marszałkowskim), starostwie, samorządowych jednostkach organizacyjnych czy w biurach związków JST. W tym co najmniej dwa lata musi mieć przepracowane na kierowniczym stanowisku urzędniczym w tych jednostkach lub w innych jednostkach sektora finansów publicznych. Powinna ona również spełniać wymagania stawiane kandydatom na kierownicze stanowiska urzędnicze.

                          Wymagania kwalifikacyjne dla skarbnika nie zostały zawarte w ustawie o pracownikach samorządowych. Określa je ustawa z 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych, a konkretnie jej art. 45 ust. 2 pkt 4. Zgodnie z jego treścią skarbnikiem (głównym księgowym budżetu) może być osoba, która ukończyła:

                          - ekonomiczne jednolite studia magisterskie;

                          - ekonomiczne wyższe studia zawodowe;

                          - uzupełniające studia ekonomiczne magisterskie lub

                          - ekonomiczne studia podyplomowe.

                          Skarbnik musi się również legitymować trzyletnią praktyką zawodową w księgowości.

                          Na tym stanowisku zatrudnić można ponadto osobę, która ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i ma co najmniej sześcioletnią praktykę w księgowości.

                          ... oraz kierownika USC

                          Ustawowym kierownikiem urzędu stanu cywilnego jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). Jednocześnie ustawa – Prawo o aktach stanu cywilnego zakłada obowiązek zatrudnienia innego niż wójt kierownika tego urzędu. Istnieje on w gminach liczących więcej niż 50 tys. mieszkańców.

                          Przepisy tej ustawy określiły również wymagania kwalifikacyjne, jakie spełniać ma kandydat na to stanowisko (nie dotyczą one wójta). Zgodnie z art. 6a tej ustawy na stanowisku kierownika USC (jego zastępcy) można zatrudnić osobę, która ma polskie obywatelstwo, pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych, nie była prawomocnie skazana za przestępstwo umyślne oraz cieszy się nieposzlakowaną opinią. Kandydat powinien również cieszyć się dobrym zdrowiem, pozwalającym mu wykonywać obowiązki zawodowe, a także posiadać wyższe wykształcenie prawnicze lub administracyjne.

                          Rzecznik konsumentów

                          Kandydat do pracy na tym stanowisku musi mieć wykształcenie wyższe, preferowane jest prawnicze albo ekonomiczne, oraz pięcioletnią praktykę zawodową.

                          >>>> uwaga

                          Osoba bez obywatelstwa polskiego może zostać zatrudniona na stanowisku, na którym wykonywana praca nie polega na bezpośrednim lub pośrednim udziale w wykonywaniu władzy publicznej i funkcji mających na celu ochronę generalnych interesów państwa, jeżeli jej znajomość języka polskiego jest potwierdzona dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej.

                          >>>> uwaga

                          Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie powołania (skarbnikiem) może być osoba, która ma kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Rygorystyczny wymóg posiadania wyższego wykształcenia dotyczy – zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy z 21 listopada – jedynie pracowników zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach urzędniczych na podstawie umowy o pracę.

                          Nie tylko magister

                          Studiami wyższymi pierwszego stopnia są studia licencjackie lub inżynierskie, umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności w określonym zakresie kształcenia, przygotowujące do pracy w określonym zawodzie, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera.

                          Studiami wyższymi drugiego stopnia są studia magisterskie, umożliwiające uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak również przygotowujące do twórczej pracy w określonym zawodzie, kończące się uzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego.

                          Jednolite studia magisterskie to takie, na które przyjmowani są kandydaci mający świadectwo dojrzałości, umożliwiające uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak również przygotowujące do twórczej pracy zawodowej, kończące się uzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego; ich ukończenie umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia trzeciego stopnia (doktoranckie).

                          https://www.rp.pl/praca-w-samorzadzie/art7840271-urzednik-musi-byc-wyksztalcony

                          03.07.2018 Zatrudnianie urzędników państwowych: czy warunek posiadania wyższego wykształcenia można spełnić później? [autor: Małgorzata Jankowska]

                          - Starający się o pracę w administracji publicznej jeszcze studiuje. Ale już teraz chce ubiegać się o zatrudnienie, jako urzędnik państwowy na stanowisku, na którym wymagane jest wyższe wyksztalcenie. Czy może to zrobić, składając zobowiązanie, że wymagane wykształcenie uzupełni w ciągu roku? Czy pracodawca może go „tymczasowo" zwolnić ze spełnienia tego wymogu?

                          Zgodnie z ustawą o pracownikach urzędów państwowych jednym z wymogów selekcyjnych, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o zatrudnienie na stanowisku urzędnika państwowego jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia i odbycie aplikacji administracyjnej. Wymogi kwalifikacyjne urzędników szczegółowo reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 2 lutego 2010 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek (DzU nr 27, poz. 134 ze zm.).

                          Ani to rozporządzenie ani ustawa nie przewidują sytuacji, aby osoba starająca się o dane stanowisko mogła zostać zwolniona (choćby czasowo) od posiadania wymaganego wykształcenia. Oznacza to, zatem, że w chwili zatrudnienia pracownik powinien posiadać wykształcenie wymagane na stanowisku, na jakie aplikuje. Pracodawca może go natomiast zwolnić z odbycia aplikacji administracyjnej. Pozwala mu, na to § 9 rozporządzenia Rady Ministrów z 8 listopada 1982 r. w sprawie aplikacji administracyjnej oraz ocen kwalifikacyjnych urzędników państwowych (DzU nr 39, poz. 258) . Zgodnie z nim od obowiązku odbycia aplikacji może być zwolniona osoba, która wykaże się wymaganą programem aplikacji wiedzą teoretyczną, umiejętnościami stosowania tej wiedzy w praktyce, znajomością organizacji i funkcjonowania urzędu, w którym jest lub ma być zatrudniona, oraz znajomością metod i technik pracy biurowej. Decyzję w sprawie zwolnienia od obowiązku odbycia aplikacji podejmuje minister lub wojewoda. Kierownik urzędu może zaliczyć też na poczet aplikacji, w wymiarze określonym w art. 7 ust. 2 ustawy o pracownikach urzędów państwowych uprzednie zatrudnienie:

                          - na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym w jednostce gospodarki uspołecznionej, w tym w organizacji społecznej,

                          - w charakterze nauczyciela akademickiego dyscypliny związanej z organizacją i funkcjonowaniem aparatu państwowego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

                          Oznacza to, że aplikacja, która co do zasady trwać powinna 12 miesięcy może zostać skrócona o połowę.

                          podstawa prawna: Art. 3, art.7 ustawy z 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (tekst jedn. DzU z 2017 r. poz. 2142 ze zm.)

                          https://lexlege.pl/ustawa-o-pracownikach-urzedow-panstwowych/

                          https://www.rp.pl/urzednicy/art9725251-zatrudnianie-urzednikow-panstwowych-czy-warunek-posiadania-wyzszego-wyksztalcenia-mozna-spelnic-pozniej

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Gdzie znajdę statystyki odnośnie tych dodatków, o których mówił prezydent ? Ja też chce mieć takie dodatki, z których się utrzymam i starczy mi na rachunki.

                          Debata samorządowa na temat strategii i wizji rozwoju powiatu ostrowieckiego. (12.03.2019). Pierwsza taka debata w Radiu Ostrowiec. Gośćmi redaktor naczelnej Joanny Gergont-Woś byli:

                          => Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

                          => Marzena Dębniak, starosta Powiatu Ostrowieckiego

                          => Andrzej Bętkowski, marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego

                          => Lech Łodej, burmistrz gminy Kunów

                          => Joanna Suska, burmistrz gminy Ćmielów

                          => Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów

                          => Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów

                          => Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów

                          Zachęcamy do wysłuchania debaty.

                          https://www.facebook.com/ostrowiecradio/videos/384910675424121/

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          (...) Znaczny stopień niepełnosprawności: Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy lub zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Niezdolność do samodzielnej egzystencji oznacza zaś –zgodnie z art. 4 ust. 4 ww. ustawy –naruszenie sprawności organizmu w stopniu uniemożliwiającym zaspokajanie bez pomocy innych osób podstawowych potrzeb życiowych, za które uważa się przede wszystkim samoobsługę, poruszanie się i komunikację. (...)

                          https://synapsis.org.pl/wp-content/uploads/2023/02/Orzekanie-o-niepelnosprawnosci-i-stopniu-niepelnosprawnosci_01.2023.pdf

                          Standardy orzecznictwa lekarskiego ZUS - Warszawa 2020

                          https://www.zus.pl/documents/10182/24199/Standardy+orzecznictwa+lekarskiego+ZUS/35c8181e-c3f6-4e27-9855-3648217d2ce1

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Czytałem gdzieś kiedyś albo oglądałem jakiś film, w którym powiedziane było, że różne choroby psychiczne leczono kiedyś poprzez wywołanie śpiączki, która następowała po podaniu dużej dawki insuliny :)

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Do roboty nieroby a nie na socjalach siedziec

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Nie każdy "nierób" dostaje taki socjal, który mu pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Zasiłek okresowy to jest 300 zł na miesiąc i przyznawany jest na 2 miesiące. Można się ubiegać o przyznanie go na kolejne 2 miesiące itd. Wyżyjesz z tego ? Ja nie wiem, o jakich dodatkach mówił Pan prezydent.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Dodatek mieszkaniowy mi się nie należy bo mam za duży metraż mieszkania, a nawet jakby mi taki przyznali, to by mi go potem odjeli z zasiłku stałego i nic bym na nim nie zyskał :) Zasiłek stały to nie jest określona stała kwota - bo może on wynosić 50 zł tylko :) Wysokość zasiłku stałego zależy od dochodów. Widocznie, jak ma się nieco wieksze mieszkanie, to nie trzeba za nie płacić ? Nie rozumiem tego, że komuś nie opłaca się pracować bo dostaje jakieś dodatki. Wydaje mi się , że Pan prezydent poprostu bredził.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Konfederacja mówi stanowcze NIE rozdawnictwu! https://www.youtube.com/watch?v=0o0nCbTS0lU

                          Hmmm... Stop zasiłkom ? Trzebaby MOPSy zlikwidować :)

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 251

                          Odp.: Zasiłek z mopsu

                          TVP obcieło początek wypowiedzi prezydenta, bo on powiedział tak: "Wielu przedsiębiorców mówi, prezydencie jest takie rozdawnictwo, że nikt niechce przyjść do pracy", bo nagle się okazuje, że nie opłaci się pracować..." A dlaczego pracodawcy wyciągają łapy po środki z PFRON (Państowy Fundusz Rechabilitacji Osób Niepełnosprawnych), dlaczego zatrudniają ludzi na staże opłacane przez Urzędy Pracy ? Pracodawcy to by chcieli, żeby ludzie pracowali za miskę ryżu :]

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Zasiłek z mopsu

                          Tak przed laty Andrzej Lepper WYGARNĄŁ Tuskowi! ZABOLAŁO? https://www.youtube.com/watch?v=e3VQC5co1u4

                          TAK LEPPER ZMIAŻDŻYŁ UNIĘ EUROPEJSKĄ! Legendarna przemowa lidera Samoobrony https://www.youtube.com/watch?v=sF8KrIjtyjI

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
1234 ... 1011131516
Przejdź do strony nr
21 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Kamo Polska Kamil Pastuszko
Branża: Elektryczne usługi
Dodaj firmę