Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

O Ostrowcu

Ostrowiec Świętokrzyski leży w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Jest drugim co do wielkości miastem w województwie i pięćdziesiątym czwartym w Polsce. Wraz ze Skarżyskiem-Kamienną i Starachowicami tworzy tak zwane Trójmiasto nad Kamienną...

Dalsze informacje o Ostrowcu zawarte są w poniższych artykułach. Przybliżą Ci one sylwetkę miasta, która jak się być może przekonasz, jest bardzo ciekawa.

Ogólna historia miasta
Najdawniejsze ślady stałego osadnictwa na terenie miasta pochodzą z  epoki kamienia. Około 4000  lat p.n.e. na krawędzi lessowej Wyżyny Opatowskiej osiedliły się ludy koczownicze. Przebywały tu ludy kultur: lendzielsko-palgorskiej, pucharów lejkowatych, amfor kulistych. Nauczyły się one wykorzystywać do produkcji narzędzi krzemień, który pozyskiwano metodą górniczą licznych z  kopalń zakładanych na Przedgórzu Iłżeckim. ... Czytaj cały artykuł „Ogólna historia miasta”
Ostatnia aktualizacja artykułu: kwiecień 2007 | Czytany: 38859 razy
Szata roślinna
Podział geobotaniczny Polski W. Szafera obszar Ostrowca i  okolic zalicza do Pasa Wyżyn Środkowych - Okręgu Sandomiersko-Opatowskiego, a  jego część znajduje się w  obszarze Krajobrazu Chronionego Doliny Kamiennej. W  pobliżu Ostrowca przebiegają ważne europejskie granice zasięgu niektórych roślin ... Czytaj cały artykuł „Szata roślinna”
Ostatnia aktualizacja artykułu: październik 2007 | Czytany: 15484 razy
Budowa geologiczna
Obszar Ostrowca i  okolicy charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem budowy geologicznej. Występują tu skały mezozoiczne, trzeciorzędowe i  czwartorzędowe. Głębokie struktury geologiczne obejmują również skały paleozoiczne, które objęte były fałdowaniami hercyńskimi. To starsze podłoże przykryte zostało utworami triasowymi i  jurajskimi, które stanowią tzw. mezozoiczne obrzeżenie Gór Świętokrzyskich. ... Czytaj cały artykuł „Budowa geologiczna”
Ostatnia aktualizacja artykułu: marzec 2007 | Czytany: 10222 razy
Losowy wątek na Forum

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -